AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Szósta edycja akcji #sadziMY

12 kwietnia zostanie zorganizowana kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu mieszkańców z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

W najbliższy piątek, w godzinach 9:00-15:00, w 17 regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych i we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce będzie można otrzymać sadzonki rodzimych gatunków drzew leśnych. Do inicjatywy przyłącza się także biuro lubelskiej dyrekcji LP, której pracownicy będą rozdawać sadzonki drzew na parkingu przed siedzibą instytucji, przy ul. Czechowskiej 4 w Lublinie oraz 25 nadleśnictw RDLP w Lublinie – zobacz, gdzie będzie można zgłosić się po drzewka.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które rokrocznie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju, ma wyjątkowy charakter z uwagi na obchodzony przez Lasy Państwowe jubileusz 100-lecia. Każdego roku, dzięki leśnikom i pracownikom zakładów usług leśnych, w Polsce przybywa 500 milionów drzew. Nasza akcja stwarza sposobność osobistego zaangażowania się w działania na rzecz otaczającego środowiska. Dlatego też gorąco zachęcam do licznego włączania się w akcję #sadziMY osoby zamieszkujące teren naszej dyrekcji - zaprasza dyrektor RDLP w Lublinie, Jan Kowal.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie przeprowadzi akcję #sadziMY w piątek 12 kwietnia (w godzinach 9:00-15:00 bądź do wyczerpania zapasów drzewek) przed główną siedzibą przy ul. Czechowskiej 4. Zainteresowane osoby będą mogły otrzymać sadzonki drzew takich gatunków jak: świerk, olcha, buk, brzoza oraz sosna.

Formuła zbliżającej się szóstej edycji inicjatywy będzie zbliżona do tych z poprzednich lat – leśnicy będą rozdawać sadzonki rodzimych drzew i krzewów leśnych zachęcając społeczeństwo do posadzenia ich w dowolnie wybranym miejscu na własnym gruncie, pielęgnowania i cieszenia się ich wzrostem przez kolejne dziesięciolecia.

O popularności społecznej akcji #sadziMY świadczy najlepiej liczba drzewek, rozdawanych podczas ostatnich edycji przez pracowników Lasów Państwowych, która za każdym razem oscylowała w skali kraju w granicach blisko miliona sztuk.

To budujące, że tak wiele Polek i Polaków czynnie włącza się w sadzenie drzew na swoich działkach, posesjach czy w przydomowych ogródkach. Przyłączenie się do naszego wydarzenia ma nie tylko wymiar symboliczny w postaci zasadzenia pojedynczych drzewek, lecz także jest wyrazem społecznej odpowiedzialności za przyrodniczą kondycję małych ojczyzn, co w ujęciu globalnym znajduje swoje odzwierciedlenie w wymiarze troski o stan polskiej przyrody, a co za tym idzie – dbałość o zachowanie naszych lasów w jak najlepszej kondycji dla kolejnych pokoleń – zauważa zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. gospodarki leśnej, Mariusz Kiczyński.