AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Uroczyste podsumowanie konkursów przyrodniczych

"Mój Las" oraz "Święto Polskiej Niezapominajki"

 

Edukacja środowiskowa – pierwsza w planie,
na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie,
gdy życia na Ziemi nie stanie.

I. Oksińska

 

18 czerwca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie XXXVI edycji konkursu „Mój Las” oraz XIX edycji konkursu „Święto Polskiej Niezapominajki”.

Współorganizatorami pierwszego z nich są Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Inżynierów Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody. Drugi jest organizowany na poziomie wojewódzkim przez RDLP w Lublinie i Zarząd Okręgowy LOP w Lublinie.

W wydarzeniu, oprócz laureatów konkursów, uczestniczyli opiekunowie i rodzice. Zgromadzonych gości powitał Jan Kowal dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i Aneta Sławińska Gł. Specjalista SL – koordynator edukacji leśnej z ramienia RDLP w Lublinie. Odczytania protokołów dokonali Sławomir Kuśmierz – przedstawiciel SITLiD  w  Lublinie oraz prof. Janusz Nusik Powalski – przedstawiciel ZO LOP w Lublinie. Przy rozdawaniu nagród Dyrektorowi  RDLP w Lublinie towarzyszyli również Pan Wiesław Wiącek – Z-ca prezesa Zarządu Okręgu LOP  w Lublinie oraz Adam Horecki –  z Zarządu Oddziału  SITLiD w Lublinie.

Składam Wam uczniom i Wam nauczycielom serdeczne gratulacje z tytułu zdobytych nagród i wyróżnień w konkursie przyrodniczym. Może wśród Was drodzy uczniowie są przyszli leśnicy - osoby z wielką wrażliwością na otaczająca przyrodę. Życzę Wam dalszych sukcesów w odkrywaniu piękna świata natury – podsumował dyrektor RDLP w Lublinie, Jan Kowal.

Łącznie do obu konkursów swoje prace zgłosiło 178 uczniów oraz przedszkolaków. Jury konkursowe nagrodziło i wyróżniło 70 autorów prac.

Na koniec młodzi miłośnicy przyrody i lasu mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizach i zabawach zorganizowanych przez pracowników RDLP w Lublinie.