AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Strzeleckie zmagania lubelskich leśników

Już po raz szesnasty zorganizowano Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Areną rywalizacji pracowników z terenu lubelskiej dyrekcji była strzelnica myśliwska tarnobrzeskiego Zarządu Okręgowego PZŁ w Borowie.

Impreza, która już od wielu lat na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie stanowi okazję do popularyzacji strzelectwa i doskonalenia umiejętności strzeleckich przez pracowników Lasów Państwowych oraz integracji środowiska leśników i myśliwych.

Do zawodów przystąpiły łącznie 22 drużyny nadleśnictw oraz reprezentacja biura RDLP.  Blisko 70 zawodników rywalizowało zgodnie z regulaminem w formie pięcioboju myśliwskiego – indywidualnie w klasie mistrzowskiej i powszechnej, a osiągnięte przez nich wyniki wliczały się również do klasyfikacji drużynowej. W tej najlepsi okazali się pracownicy Nadleśnictwa Nowa Dęba, drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Rozwadów, a na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Nadleśnictwa Rudnik.

Indywidualnie w klasie mistrzowskiej triumfował Henryk Górski z Nadleśnictwa Rozwadów, zaś w klasie powszechnej najlepszy był Janusz Kossak z Nadleśnictwa Międzyrzec. Wśród startujących kobiet, najlepszy wynik osiągnęła Patrycja Myszka z Nadleśnictwa Rozwadów. Mateusz Kuszela z Nadleśnictwa Nowa Dęba zdobył najwyższy wynik w strzelaniu śrutem (260/300 pkt), natomiast w strzelaniu kulą zwyciężył Henryk Górski (197/200 pkt). Po głównej części zawodów odbyła się dodatkowa konkurencja oś myśliwska dla obecnych nadleśniczych. Po dogrywce, zwycięzcą został Leszek Michalec
z Nadleśnictwa Międzyrzec.

Strzeleckie zmagania leśników zakończyły się uroczystym podsumowaniem, podczas którego dyrektor RDLP w Lublinie Jan Kowal wręczył puchary i medale dla najlepszych drużyn i czołowych zawodników w poszczególnych klasyfikacjach.  O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali pracownicy z nadleśnictw Nowa Dęba i Rudnik.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Okręgowemu PZŁ w Tarnobrzegu za pomoc w organizacji zawodów i przygotowaniu strzelnicy, zespołowi sędziowskiemu za ocenę wyników oraz wszystkim osobom zaangażowanym w sprawną realizację tego przedsięwzięcia.