AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Symbol szczęścia dla potrzebujących

Lubelscy leśnicy przekazali 80 choinek samorządom z terenu województwa lubelskiego. Świąteczne drzewka trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

Pomysłodawcą tej szlachetnej inicjatywy był poseł RP Jan Kanthak, a poza Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie w organizację wydarzenia zaangażował się Lubelski Urząd Marszałkowski.

Na samorządowców z gmin: Bychawa, Niedrzwica Duża, Wojciechów, Wysokie i Strzyżewice czekały świerki z Nadleśnictwa Świdnik oraz sosny z Nadleśnictwa Biłgoraj, które wraz z nadleśniczymi Adamem Kotem i Mariuszem Szwedem rozdawał członek zarządu województwa lubelskiego, Sebastian Trojak, który nie krył zadowolenia, że świąteczne drzewka powędrują do najbardziej potrzebujących.

Chcieliśmy w ten symboliczny sposób dać radość tym, którzy tej radości potrzebują i sprawić by w ich domach zagościła na ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia choinka pachnąca lasem. Mimo tego, że była to pierwsza tego typu akcja na terenie Lubelszczyzny, to mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona kontynuowana – zaznaczył.

Zamysłem organizatorów wydarzenia było, aby choinki otrzymały osoby, które z różnych względów nie mogą same zakupić świątecznych drzewek, co jest zrozumiałe choćby ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzenianiem pandemii koronawirusa.

Dzięki wspólnej inicjatywie leśników i samorządowców świerki i sosny otrzymają m.in. rodziny biorące udział w akcji „Szlachetna Paczka”, rodziny zamieszkujące w domach pomocy społecznej czy korzystające ze wsparcia lokalnych ośrodków pomocy społecznej.

Mamy nadzieję, że symboliczne drzewka choinkowe od lubelskich leśników wprowadzą do domów ich posiadaczy nie tylko świąteczny nastrój, lecz także wiele optymizmu na najbliższy rok. Niech te wyjątkowe dni wypełnia nadzieja, która potrafi odmienić naszą codzienność – życzył wszystkim uczestnikom akcji dyrektor RDLP w Lublinie, dr inż. Marek Kamola przekazując podziękowania na ręce współorganizatorów i jednostek ochotniczych straży pożarny, które pomogły przetransportować drzewka na teren poszczególnych samorządów.