AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Duże zainteresowanie akcją #sadziMY

Kilkadziesiąt tysięcy sadzonek rodzimych gatunków drzew leśnych i krzewów rozdali pracownicy jednostek RDLP w Lublinie w ramach szóstej edycji akcji #sadziMY. W całej Polsce leśnicy przygotowali dla społeczeństwa aż milion drzewek!

Zapoczątkowana przez Lasy Państwowe tradycja z każdym rokiem zyskuje coraz większe grono odbiorców ciesząc się niezmiennie dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju, czego najlepsze potwierdzenie stanowiły kolejki chętnych, ustawiających się w miniony piątek przy siedzibach regionalnych dyrekcji LP i nadleśnictw w celu odebrania sadzonek drzew i krzewów.

Przekonali się o tym również pracownicy z terenu lubelskiej dyrekcji, do których po młode drzewka zgłosiło się tego dnia niemal dziesięć tysięcy osób. Zainteresowani mogli otrzymać nieodpłatnie młode drzewka w specjalnie przygotowanych punktach zlokalizowanych przed główną siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przy ul. Czechowskiej 4, przy budynkach nadleśnictw, jak również w centralnych punktach miast – m.in. na Rynku Wielkim w Zamościu czy też na Placu Wolności w Parczewie.

Tak liczny udział rodaków w akcji #sadziMY świadczy o tym, że nie jesteśmy obojętni na los otaczającej przyrody. Cieszymy się, że tak liczne grono Polek i Polaków, zarówno tych starszych, jak i przedstawicieli młodego pokolenia, zechciało przyłączyć się do naszej inicjatywy w szczególnym dla Lasów Państwowych roku jubileuszu 100-lecia – podsumowuje dyrektor RDLP w Lublinie Jan Kowal.  –Życzymy każdemu z uczestników wydarzenia, by młode drzewka zasadzone na działkach, posesjach czy też w przydomowych ogródkach wzrastały w zdrowiu przez kolejne lata, dając wiele radości nie tylko ze względu na walory krajobrazowe, lecz także korzyści płynące z ich obecności w otoczeniu, m.in. poprzez produkcję tlenu, oczyszczanie powietrza, korzystny wpływ na klimat oraz spełnianie wielu funkcji prozdrowotnych.