AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Świąteczne działania lubelskich leśników

W okresie oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia lubelscy leśnicy przekazali choinki lokalnym instytucjom i mediom oraz zaangażowali się w pomoc najbardziej potrzebującym.

Drzewka choinkowe to tradycyjny atrybut związany z Bożym Narodzeniem, a zwyczaj ich przyozdabiania stanowi nieodłączny element świątecznych przygotowań.

Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Janów Lubelski, okazałe świerki i jodły, prosto z Lasów Janowskich wprowadzają w niepowtarzalną atmosferę świąt wszystkich pracowników i osoby odwiedzające Urząd Marszałkowski, Lubelskie Centrum Konferencyjne, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Świąteczne drzewka trafiły też do mediów, z którymi na co dzień współpracuje lubelska dyrekcja Lasów Państwowych. Choinka przekazana dla Radia ESKA stanęła przed głównym wejściem do Aqua Lublin. Poza pracownikami lubelskiego oddziału tej rozgłośni radiowej, we wspólnym przystrajaniu sześciometrowej jodły uczestniczyli także jej radiosłuchacze, podopieczni Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny oraz pracownicy biura RDLP.

Bożonarodzeniowe iglaki z Lasów Janowskich są także ozdobą siedziby TVP3 Lublin. Do lubelskiej telewizji powędruje ponadto kilkadziesiąt choinek od Nadleśnictwa Lubartów. Od 16 grudnia będą one rozdawane telewidzom w ramach inicjatywy „Świąteczne drzewko dla każdego”. 

Więcej informacji o "szlachetnych paczkach" przygotowanych przez lubelskich leśników: 
Nadleśnictwo Zwierzyniec

Nadleśnictwa Biała Podlaska i Chotyłów
Nadleśnictwo Kraśnik
Nadleśnictwo Sobibór      Nadleśnictwo Gościeradów 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie znalazła się również w gronie instytucji, które w ramach akcji „Szlachetna Paczka” przyłączyły się do pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki wsparciu zarówno pracowników biura jak i nadleśnictw lubelskiej dyrekcji, najuboższe rodziny otrzymały paczki z darami odpowiadającymi ich podstawowym potrzebom. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość udziału w tej szlachetnej inicjatywie i bezinteresownej pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Mamy nadzieję, że przekazane dary będą dla nich niezwykle przydatne dostarczając im mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy.