AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Nowe możliwości dla lubelskich studentów leśnictwa

17 lutego w auli Senatu podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie a Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Jest to kolejny etap, w dotychczasowej wieloletniej współpracy, pomiędzy instytucjami. Na mocy podpisanego dokumentu studentom i pracownikom kierunku Leśnictwo i Agroleśnictwo na Wydziale Agrobioinżynierii, zostanie udostępniony las i infrastruktura znajdujące się w zarządzie Nadleśnictw RDLP w Lublinie w celu realizacji zajęć terenowych i prowadzenia prac badawczych. W związku ze zmianą profilu kształcenia na kierunku leśnictwo, z ogólnouniwersyteckiego na tryb praktyczny, leśnicy z terenu RDLP w Lublinie pomogą również w realizacji, dłuższych niż dotychczas, praktyk studenckich.

Cieszę się, że nasi studenci dzięki Regionalnej Dyrekcji będą mogli wykorzystać zdobytą na Uniwersytecie wiedzę podczas praktyk w lesie. Będzie to dla nich na pewno ogrom doświadczenia. Dobro lasów, przyrody i środowiska jest dla nas bardzo ważne, dlatego niemniej istotne jest, aby nasi absolwenci opuszczali progi uczelni uzbrojeni w wiedzę przyrodniczo-leśną, umiejętności praktyczne i świadomość ekologiczną. Wyrażam wdzięczność za to, że możemy dziś podpisać to porozumienie i już za moment wdrożyć jej zapisy w życie  - wyraził zadowolenie prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. uczelni.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego mają możliwość kształcenia na kierunku Leśnictwo od ponad dziesięciu lat i z roku na rok studia te cieszą się niesłabnącą popularnością. To efekt wytężonej pracy kadry naukowej, dzięki której absolwenci otrzymują solidne podstawy do pracy w branży leśnej.

Dla nas – leśników - bardzo ważna jest nowa, młoda kadra, która pełna optymizmu i zapału będzie rozwijać swoje skrzydła w leśnych ostępach lubelskiej dyrekcji. Cieszy mnie również fakt, że absolwenci, tak chętnie, wybierają naszą dyrekcję jako miejsce swojej pracy. Na przestrzeni wielu lat obserwujemy, że abiturienci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie stawiają wysoko poprzeczkę swoim rówieśnikom podczas egzaminów na staż czy do służby leśnej. – podkreślił dyrektor RDLP w Lublinie, Zygmunt Byra.