AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Szczytna inicjatywa

Pokazy, konkursy i występy artystyczne znalazły się w programie Festynu Integracyjnego „Pożegnanie Lata”. W wydarzeniu uczestniczyli leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Imprezę zorganizowano na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie w Lublinie przy ul. Kosmonautów. W Festynie uczestniczyli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Lublina, Świdnika i Krzesimowa. W gronie współorganizatorów imprezy znalazła się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.

Lubelscy leśnicy dostarczyli licznie zgromadzonym uczestnikom wydarzenia mnóstwo radości. Komendant Straży Leśnej w Nadleśnictwie Lubartów, Dariusz Filipczak w ciekawy sposób przedstawił niektóre pasje leśników dając krótki koncert muzyki myśliwskiej i prezentując pokaz tresury psa myśliwskiego. Ulubieńcem publiczności został pies Tachion, który towarzyszył mu podczas występu na scenie. Pracownicy biura RDLP w Lublinie opowiadali jak cennym surowcem jest drewno. Chętni mogli wziąć udział w leśnym konkursie plastycznym oraz otrzymać przygotowane przez leśników materiały promocyjno-edukacyjne.

Pomysłodawcy tej szczytnej inicjatywy każdego dnia pracują na rzecz osób niepełnosprawnych i z pasją oddają się szeroko rozumianej pomocy ludziom, którym ta pomoc jest niezwykle potrzebna. W organizację Festynu było zaangażowanych prawie 80 osób.
–Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym gronie i mogliśmy wesprzeć organizację tego wspaniałego wydarzenia, a przygotowane przez nas treści spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.