AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Podsumowanie współpracy z Katolickim Radiem Zamość

Jak co roku, w styczniu, odbyło się spotkanie podsumowujące działalność Katolickiego Radia Zamość, w którym wziął udział dr inż. Marek Kamola, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. Gościem honorowym był biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek oraz poseł RP – Tomasz Zieliński.

Dyrektor Katolickiego Radia Zamość - ks. Sylwester Zwolak podziękował wszystkim przyjaciołom, darczyńcom, współpracownikom za kolejny rok ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy: Każdy z nas powinien głosić dobrą nowinę. Ci wszyscy którzy przyczyniają się do tego ze radio jest, działa, funkcjonuje to dokładają cegiełkę do tego dzieła jakim jest ewangelizacja w wymiarze medialnym. Chciałbym bardzo mocno wam podziękować z tę współpracę, za ten wkład w istnienie Katolickiego Radia Zamość.

RDLP w Lublinie jest wieloletnim partnerem współpracującym z zamojską rozgłośnią. Od 2014 roku stałe miejsce w radiowej ramówce zajmuje audycja „Prosto z lasu” przygotowywana przy udziale lubelskich leśników.

–Miło mi podsumować kolejny rok współpracy lubelskiej dyrekcji LP oraz Katolickiego Radia Zamość. Diecezjalna rozgłośnia przekazuje bardzo wartościowe i potrzebne treści. Cieszę się, że wśród niech jest miejsce na poznanie pracy leśnika, gospodarki leśnej i tego co każdemu z nas jest miłe, czyli lasu. Owoce naszej wspólnej pracy są doceniane przez słuchaczy, o czym świadczy wysoka słuchalność audycji „Prosto z lasu”. Tylko w ostatnim kwartale 2019 r. nasz program trafiał w ciągu tygodnia średnio do dwóch tysięcy odbiorców. To bardzo dobry wynik. Cieszymy się, że tak wiele osób interesuje się codzienną pracą „ludzi lasu” – zaznaczył dyrektor Kamola.