Wyszukiwanie w zawartości treści
Das Buro fur Jagtourismus „Roztocze“
The Hunting Agency „Roztocze"
Office du Tourisme et de Chasse "Roztocze"
Oferta turystyki myśliwskiej …
Oferta turystyki myśliwskiej
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza Państwa na polowania w ośrodkach hodowli zwierzyny Lasów Państwowych (OHZ-LP) położonych w najpiękniejszych częściach naszego Regionu takich jak: Podlasie, Lasy Kozłowieckie, Roztocze, Puszcza Solska, Lasy Janowskie i Puszcza Sandomierska.
Polowania organizowane są za pośrednictwem własnego Biura Turystyki Myśliwskiej „Roztocze" w ośmiu Nadleśnictwach zarządzających jedenastoma OHZ-LP o łącznej powierzchni łącznej 135 tys. ha. w tym 76 tys. ha lasu.
W OHZ-LP występuje szeroka gama gatunkowa zwierzyny: 380 łosi, 1870 jeleni, 500 danieli, 3450 saren i 120 dzików.
Zróżnicowane warunki przyrodnicze, geograficzne i środowiskowe stwarzają warunki bytowania zwierząt chronionych takich jak: wilk, ryś, bóbr, wydra, głuszec, bielik, bocian czarny i innych.
Skorzystanie z naszej oferty polowań pozwoli Państwu na wypoczynek w kwaterach myśliwskich o wysokim standardzie z tradycyjną polską kuchnią, położonych w łowisku. Będziecie Państwo mieli również okazję poznać wielokulturowość regionu Lubelszczyzny, a także osobliwości przyrodnicze i historyczne na terenach Wschodniej Polski.
Turystyka myśliwska na terenie naszej RDLP organizowana jest dla myśliwych zagranicznych i krajowych w oparciu o załączony cennik.
Myśliwi zagraniczni korzystają z oferty polowań przez zagraniczne i krajowe Biura Polowań lub w ramach akwizycji bezpośredniej.
Myśliwi krajowi zawierają stosowną umowę z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie – Biurem Turystyki Myśliwskiej „Roztocze".
Zamawianie polowań przez kontrahentów zagranicznych i krajowych – Biur Polowań i osoby indywidualne za pośrednictwem BTM „Roztocze" powinno uwzględniać określone zasady – zamieszczone w załączonej ofercie cenowej.
Maciej Wójcik
tel. mobile +48 570 567 000
e-mail: hunting@lublin.lasy.gov.pl
Mikołaj Mordarski
tel. mobile +48 81 532 70 31 (wew. 212)
e-mail: hunting@lublin.lasy.gov.pl
Najnowsze aktualności
Liczenie łosi w lubelskich lasach
Liczenie łosi w lubelskich lasach
W ostatni weekend (28 lutego i 1 marca 2015 r.) w lasach położonych w zasięgu terytorialnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie odbyło się liczenie łosi oraz pozostałych gatunków zwierząt kopytnych.
Sposób tegorocznego liczenia łosi ustaliło Ministerstwo Środowiska wspólnie z przedstawicielami Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, ośrodków naukowych i organizacji pozarządowych. Ustalono, że dla większości terenów położonych na wschód od Wisły inwentaryzacja zostanie wykonana metodą pędzeń próbnych wg metodyki z lat 2012-2014,co pozwoli na zachowanie ciągłości danych oraz analizę populacji łosia w dłuższej perspektywie czasowej.
Jednocześnie w celu weryfikacji dotychczasowych danych Minister Środowiska podjął decyzję o wykonaniu badania pilotażowego z zastosowaniem metod statystycznych. Do badania pilotażowego wytypowano teren RDLP w Lublinie. Powierzchnie próbne do pilotażowego liczenia łosi metodą pędzeń wybierano tu losowo na podstawie operatu losowania. Wykonał to zespół ekspertów, w skład którego weszli przedstawiciele Lasów Państwowych, Polskiego Związku Łowieckiego, środowisk naukowych i organizacji pozarządowych. Losowaniem objęto również lasy prywatne.
W efekcie liczenie łosi na terenie RDLP w Lublinie odbyło się w dniach 28 lutego - 1 marca na 263 wylosowanych powierzchniach próbnych o łącznej wielkości 25 405 ha. Realizacja tego przedsięwzięcia wymagała wiele wysiłku organizacyjnego oraz znacznych nakładów finansowych. W inwentaryzacji uczestniczyli leśnicy, myśliwi, pracownicy Zakładów Usług Leśnych , uczniowie i studenci szkół leśnych oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Kolejnym etapem będzie opracowanie wyników i ustalenie przez zespół ekspertów całkowitej liczebności łosi na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.
Wiesław Lipiec - rzecznik RDLP w Lublinie