Das Buro fur Jagtourismus „Roztocze“

DIE REGIONALE STAATSFORSTDIREKTION

The Hunting Agency „Roztocze"

THE REGIONAL HEAD OFFICE OF FORESTRY

Office du Tourisme et de Chasse "Roztocze"

Direction Régionale des Forêts Nationales à Lublin

Oferta turystyki myśliwskiej …

Oferta turystyki myśliwskiej

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza Państwa na polowania w ośrodkach hodowli zwierzyny Lasów Państwowych (OHZ-LP) położonych w najpiękniejszych częściach naszego Regionu takich jak: Podlasie, Lasy Kozłowieckie, Roztocze, Puszcza Solska, Lasy Janowskie i Puszcza Sandomierska.

Polowania organizowane są za pośrednictwem własnego Biura Turystyki Myśliwskiej „Roztocze" w ośmiu Nadleśnictwach zarządzających jedenastoma OHZ-LP o łącznej powierzchni łącznej 135 tys. ha. w tym 76 tys. ha lasu.

W OHZ-LP występuje szeroka gama gatunkowa zwierzyny: 380 łosi, 1870 jeleni, 500 danieli, 3450 saren i 120 dzików.

Zróżnicowane warunki przyrodnicze, geograficzne i środowiskowe stwarzają warunki bytowania zwierząt chronionych takich jak: wilk, ryś, bóbr, wydra, głuszec, bielik, bocian czarny i innych.

Skorzystanie z naszej oferty polowań pozwoli Państwu na wypoczynek w kwaterach myśliwskich o wysokim standardzie z tradycyjną polską kuchnią, położonych w łowisku. Będziecie Państwo mieli również okazję poznać wielokulturowość regionu Lubelszczyzny, a  także osobliwości przyrodnicze i historyczne na terenach Wschodniej Polski.

Turystyka myśliwska na terenie naszej RDLP organizowana jest dla myśliwych zagranicznych i krajowych w oparciu o załączony cennik.

Myśliwi zagraniczni korzystają z oferty polowań przez zagraniczne i krajowe Biura Polowań lub w ramach akwizycji bezpośredniej.

Myśliwi krajowi zawierają stosowną umowę z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie – Biurem Turystyki Myśliwskiej „Roztocze".

Zamawianie polowań przez kontrahentów zagranicznych i krajowych – Biur Polowań i osoby indywidualne za pośrednictwem BTM „Roztocze" powinno uwzględniać określone zasady – zamieszczone w załączonej ofercie cenowej.

 

Maciej Wójcik

tel. mobile +48 570 567 000

e-mail: hunting@lublin.lasy.gov.pl

 

Mikołaj Mordarski

tel. mobile +48 81 532 70 31 (wew. 212)

e-mail: hunting@lublin.lasy.gov.pl

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Konkurs "Mój Las" rozstrzygnięty

Konkurs "Mój Las" rozstrzygnięty

Uroczyste podsumowanie konkursu „Mój Las” na poziomie regionalnym, połączone z wręczeniem nagród laureatom, odbyło się 6 czerwca 2014 r. w Nadleśnictwie Gościeradów.

W spotkaniu, które miało miejsce na terenie nowoczesnej szkółki kontenerowej, uczestniczyli laureaci konkursu, czyli młodzież szkolna wraz z nauczycielami, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Ligii Ochrony Przyrody, SITLiD, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Nadleśnictwa Gościeradów, a także Polskiego Związku Łowieckiego.

Po wręczeniu laureatom nagród w poszczególnych kategoriach konkursowych, dyplomy i upominki wręczono również ich opiekunom. Następnie uczestnicy spotkania zapoznali się z produkcją sadzonek w szkółce kontenerowej oraz odwiedzili z przewodnikiem leśną ścieżkę dydaktyczną w rezerwacie Marynopole, po czym udali się na wspólny posiłek w pobliskiej szkole.

W XXVII edycji konkursu „Mój Las" na szczeblu regionalnym nagrodzono 21 prac i wyróżniono 20. Łącznie nagrodzono i wyróżniono 41 uczniów oraz 28 nauczycieli – opiekunów laureatów konkursu.

Laureatami konkursu zostali:

I kategoria wiekowa – temat: „Jak zmienia się las w różnych porach roku".

▪  I nagroda: Krystian Wlazło ze Szkoły Podstawowej w Maciejowie Starym, Oliwia Augustowska ze Szkoły      Podstawowej w Stasinie, Julia Dziatczak ze Szkoł Podstawowej w Chodlu,

▪  II nagroda: Jakub Myszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku, Bartosz Brzyski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, Dawid Kliszczyński ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie,

▪  III nagroda: Maja Matys ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, Justyna Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej w Chodlu,

▪  Wyróżnienia: Natalia Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Chodlu, Ewa Zając ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, Miłosz Królikowski ze Szkoły Podstawowej Chodlu, Agnieszka Królik ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie, Łucja Łyczarz z Zespołu Placówek Oświatowych im Jana Pawła II w Gościeradowie, Patrycja Watras ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach.

II kategoria wiekowa – temat: „Moje obserwacje poczynione podczas wycieczki do lasu".

▪  I nagroda: Magdalena Majchrzak z Zespołu Placówek Oświatowych w Swatach, Zuzanna Lewczuk ze Szkoły Podstawowej w Komarówce Podlaskiej,

▪  II nagroda: Justyna Sadura z Zespołu Placówek Oświatowych w Swatach, Eryk Gadzała ze Szkoły Podstawowej w Krzesimowie,

▪  III nagroda: Miłosz Mitura ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie, Oskar Samuła ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie,

▪  Wyróżnienia: Malwina Maleszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie, Kacper Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie, Jakub Ochal ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie, Klaudia Wróblewska ze Szkoły Podstawowej w Stasinie, Sara Miklińska z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Julia Zasada ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach, Kamila Słomka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, Agata Błaszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce.

III kategoria wiekowa – temat: Wyjaśnij pojęcie „Lasy wielofunkcyjne"

▪  I nagroda: Michał Rubaj a Gimnazjum nr 6 w Lublinie,

▪  II nagroda: Ewelina Choma z Gimnazjum w Puchaczowie,

▪  III nagroda: Michał Jaszuk z Gimnazjum w Puchaczowie,

▪  Wyróżnienia: Joanna Zabłocka z Gimnazjum w Puchaczowie, Karolina Stachurska z Gimnazjum w Puchaczowie, Justyna Wójcik z Gimnazjum w Puchaczowie, Aleksandra Buczkowska z Gimnazjum nr 9 w Lublinie.

IV kategoria wiekowa – temat: „Przedstaw swoją wizję lasu, który chętnie byś odwiedzał"

▪  I nagroda: Anna Koguc z I LO w Białej Podlaskiej, Agata Puchała z Zespołu Szkół Nr 5 w Lublinie,

▪  II nagroda: Magdalena Daniluk z Zespołu Szkół nr 1 w Rykach,

▪  III nagroda: Olga Tyrpa z ZSO w Krasnobrodzie,

▪  Wyróżnienia: Anna Margol z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Agnieszka Ziomek z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.