Leśny kalejdoskop Leśny kalejdoskop

O pracy lubelskich leśników na antenie TVP3

Zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. gospodarki leśnej, dr inż. Mirosław Waniewski był gościem redaktora Andrzeja Baryły w programie „To nas dotyczy” emitowanym na antenie TVP3 Lublin.

Z uwagi na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia w programie nie mogło zabraknąć tematu sprzedaży choinek, pielęgnacji plantacji choinkowych czy też sposobów na przedłużenie żywotności świątecznych drzewek w warunkach domowych.

Prowadzący poruszył także kwestie głównego obszaru działalności Lasów Państwowych jakim jest pozyskanie drewna. Mirosław Waniewski opowiedział o zrównoważonej i racjonalnej gospodarce leśnej prowadzonej przez polskich leśników, której efektem jest systematyczna poprawa wszystkich mierzalnych parametrów naszych lasów. Najważniejszym celem tych długofalowych działań jest zachowanie zasobów leśnych w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń.

Pozytywne słowa powędrowały pod adresem organizowanej przez lubelskich leśników Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień”. To wydarzenie jest doskonałą formą promocji najcenniejszego surowca pochodzącego z naszych lasów, który cieszy się uznaniem nie tylko w kraju, lecz także poza jego granicami.

Na zakończenie programu wspomniano także o wielu zadaniach ochronnych realizowanych przez pracowników lubelskiej dyrekcji oraz o znaczeniu i roli edukacji społeczeństwa w działaniach Lasów Państwowych.

Cały program można zobaczyć na stronie internetowej TVP3 Lublin.