AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

O lasach lubelskiej dyrekcji na antenie Radia Dla Ciebie

–Po 75 latach istnienia dyrekcji lubelskiej i prawie 100 latach istnienia Lasów Państwowych jako organizacji, mamy się czym pochwalić – mówił Piotr Mróz, zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. ekonomicznych w audycji „Z Łosiem przez las”.

Program prowadzony przez redaktora Piotra Łosia był dobrą okazją do rozmowy m.in. o charakterystyce naszych lasów, specyfice prowadzenia gospodarki leśnej w dobie pandemii czy też zastosowaniu drewna pochodzącego z leśnych ostępów RDLP w Lublinie w kontekście zbliżającej się jedenastej edycji Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień”.

Istotnym punktem w dyskusji było podsumowanie 75-letniej działalności dyrekcji lubelskiej. Dyrektor Piotr Mróz podkreślił, że był to dobrze spożytkowany przez leśników czas, w którym efektem prowadzenia racjonalnej gospodarki leśnej był wzrost najważniejszych parametrów charakteryzujących nasze lasy – powierzchni, lesistości, średniego wieku drzewostanów i ich zasobności na hektarze. 
Cyfry pokazują, że gospodarka leśna przed te 75 lat była prowadzona bardzo racjonalnie, bardzo efektywnie i dziś w jakiś sposób jesteśmy beneficjentami tego 75-letniego trudu – zaznaczył.

Cały wywiad można odsłuchać na stronie internetowej Radia Dla Ciebie.