AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Leśne miasteczko w sercu Lubelszczyzny

„Leśne zmysły na wschód od Wisły” – to nazwa wydarzenia, które 18 września zagości w stolicy województwa lubelskiego. Każdy kto zdecyduje się tego dnia na odwiedzenie Placu Teatralnego przed Centrum Spotkania Kultur będzie mógł zbliżyć się do lasu wzrokiem, węchem, słuchem, dotykiem oraz smakiem.

Przeniesienie namiastki lasu do przestrzeni miejskiej pozwoli mieszkańcom Lublina i okolic na jeszcze lepsze poznanie roli jaką tereny leśne odgrywają w naszym życiu oraz ich wpływu na środowisko naturalne i gospodarkę. Multum atrakcji przygotowanych tego dnia przez pracowników z terenu naszej dyrekcji sprawi, że prostsze stanie się nie tylko postrzeganie lasu i otaczającej przyrody, lecz także wieloaspektowej pracy jaką każdego dnia wykonują leśnicy w celu zachowania lasów w jak najlepszej kondycji dla potomnych. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu – zapowiada dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra.

Zainteresowani udziałem we wrześniowej imprezie będą mogli poznać mnogość zastosowań drewna odwiedzając ulicę Drewnianą. Na ulicy Sadzonkowej dowiedzą się jak krok po kroku przebiega proces rozwoju od nasionka do drzewa, wizyta na ulicy Ochronnej będzie dla nich nieocenionym źródłem wiedzy z zakresu ochrony lasu, zaś przemierzenie ulic Edukacyjnej i Turystycznej pozwoli zgłębić tajniki dotyczące udostępniania lasów społeczeństwu. Nie zapominamy również o ulicy Darów Lasu, gdzie każdy będzie mógł skosztować czegoś dobrego, a pochodzącego wprost z leśnych ostępów.

Na każdym stanowisku, na zainteresowanych będzie czekało do rozwiązania zadanie, za które uczestnicy otrzymają pieczątkę. Za zebranie wszystkich pieczątek organizatorzy przewidzieli specjalną nagrodę.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Zaplanowaliśmy warsztaty:

- „Las w słoiku” (o godz. 12.00 i 14.00) – obowiązują zapisy pod adresem: rzecznik@lublin.lasy.gov.pl;

- „Leśne SPA” (o godz. 13.30 i 15.30)  - obowiązują zapisy pod adresem: rzecznik@lublin.lasy.gov.pl,

a także treningi:

- nordic walking (o godz. 13.00 i 15.00)

- trening crossowy (o godz. 12.00 i 14.00).

Przez cały czas trwania Leśnego miasteczka będzie dla Państwa gotował Karol Kus z „Masz to w lesie”.

Codziennie na profilu na Facebook’u Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie (w wydarzeniu) będziemy zdradzać sekrety tego wydarzenia. Zachęcamy do klikania w odnośnik „wezmę udział”, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi naszego Leśnego Miasteczka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelskie oraz Dziennik Wschodni.

Serdecznie zapraszamy!