AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

„Przywieziemy do Was las. Jesień w lesie” - warsztaty edukacyjne w lubelskich szpitalach

Edukatorzy z biura RDLP w Lublinie na zaproszenie Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie odwiedzili chore dzieci, aby opowiedzieć im o lesie jesienią.

Czym się charakteryzuje obecna pora roku, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, co dzieje się w świecie fauny i flory – o tym pracownicy Wydziału ds. Komunikacji Społecznej i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w RDLP w Lublinie rozmawiali z pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala przy ul. Abramowickiej w Lublinie.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały o leśnych zwierzętach i ich przygotowaniach do zimy. Edukatorzy w przystępny sposób przekazali też szereg informacji o leśnych drzewach i krzewach. Jak zawsze dzieci chętnie brały udział w konkursach z nagrodami, a przygotowane zagadki i zabawy wywołały uśmiech na ich twarzach.

„Edukacja to również misja, edukując można nieść radość. Widać ją było na dziecięcych buziach, a to najlepsza nagroda” – podsumowały spotkanie prowadzące warsztaty.