AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

„Leśni Mikołajowie” obdarowali lubelskie domy dziecka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do placówek wychowawczych z terenu miasta Lublin trafiło kilkaset kilogramów artykułów zebranych podczas „Leśnej Piątki z Mikołajem”.

Organizatorami wydarzenia, które zostało przeprowadzone 4 grudnia w leśnych ostępach Uroczyska Dąbrowa, była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Nadleśnictwo Świdnik i Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”. Na starcie pięciokilometrowej trasy prowadzącej leśnymi ostępami w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego stanęło 170 uczestników, których połączył jeden szczytny cel – chęć pomocy potrzebującym.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”.

Od biegaczy nie była pobierana opłata wpisowa. Zachęcaliśmy ich, aby w zamian przynosili artykuły dla dzieci z domów dziecka, takie jak słodycze i/lub środki higieny osobistej (szampony, żele, pasty do zębów, antyperspiranty itp.). Ilość zebranych darów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki hojności „Leśnych Mikołajów” i wsparciu podmiotów zewnętrznych wsparcie powędrowało do wszystkich lubelskich placówek wychowawczych, które tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili pracownicy RDLP w Lublinie wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Przeszłość-Przyszłości”.

Każdemu uczestnikowi i podmiotowi zaangażowanemu w udział w naszej szlachetnej inicjatywie należą się raz jeszcze szczególne podziękowania. Zjednoczyła nas potrzeba serca i autentyczna chęć podzielenia się dobrem. W ostatnich dniach to dobro powędrowało do tych, którzy faktycznie go potrzebują. Cieszymy się z uśmiechów na twarzy obdarowanych dzieci oraz z tego jak wiele osób zdecydowało się na wsparcie „Leśnej Piątki z Mikołajem”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wspólnymi siłami również przeprowadzimy podobną inicjatywę – zaznaczają organizatorzy.

Więcej o „Leśnej Piątce z Mikołajem” – tutaj.

Dziękujemy naszym partnerom – grupie Nestle, producentowi „Nałęczowianki” za przekazanie wody dla biegaczy, firmie „Herbapol-Lublin” S.A. za podarowanie swoich produktów uczestnikom „Leśnej Piątki z Mikołajem”, Fabryce Cukierków „Pszczółka” za dostarczenie przeszło 150 kg cukierków, które trafią do podopiecznych z lubelskich domów dziecka oraz za wsparcie dla placówek opiekuńczych jakiego udzieliły LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp.k. i Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A, a także Polskiemu Radiu Lublin, które było patronem medialnym imprezy.