INNE INNE

ECHO LEŚNE NR 2

Z PÓŁNOCNYCH NADLEŚNICTW LUBELSKIEJ DYREKCJI LP

Po raz drugi ukazało się „Echo leśne”, dodatek leśny do tygodnika regionalnego „Echo Katolickie”. Prezentujemy w nim różne wymiary pracy północnych nadleśnictw RDLP w Lublinie: Radzyń Podlaski, Międzyrzec, Biała Podlaska, Chotyłów, Sarnaki i Włodawa. Do projektu dołączyło także Nadleśnictwo Parczew.

 

Tym razem tematy leśne przeplatają sie z watkami historycznymi; m.in. walki  o wolność  naszej ojczyzny, w której złotymi zgłoskami zapisali sie też leśnicy. O potrzebie upamiętnienia poległych i pomordowanych polskich leśników mówi Jerzy Sądel, dyrektor lubelskiej dyrekcji LP. Watki leśno-historyczne wybrzmiały także w prezentowanych tekstach; zapraszamy m.in. do odwiedzenia ścieżki przyrodniej „Bobrówka” w Nadleśnictwie Parczew, leśnictwa Brzozowica, na którego terenie stanął „kopiec Piłsudskiego”, czy też zobaczenia co wspólnego z sarnackimi lasami ma słynna broń V2.  

 

W numerze przypomnimy sylwetki leśników; zarówno tych z odległej przeszłości, jak i tworzących leśną  historie dziś. Zatrzymujemy  sie nieco dłużej przy inwestycji „Biosfera”, by pokazać, jak wygląda współpraca Lasów Państwowych i miasta Biała Podlaska. A na koniec zaglądamy  do szkółki leśnej i zachęcamy do tego, by na zbliżające  się  święta  Bożego Narodzenia wybrać koniecznie pachnącą choinkę z lasu.

 

„Echo leśne” ukazało się dzięki współpracy Oficyny Wydawniczej „Podlasie”, wydawcy „Echa Katolickiego” i RDLP w Lublinie, w nakładzie 13 tys. egzemplarzy.