Webcontent-Suche
Das Buro fur Jagtourismus „Roztocze“
The Hunting Agency „Roztocze"
Office du Tourisme et de Chasse "Roztocze"
Webcontent-Anzeige
Oferta turystyki myśliwskiej …
Oferta turystyki myśliwskiej
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zaprasza Państwa na polowania w ośrodkach hodowli zwierzyny Lasów Państwowych (OHZ-LP) położonych w najpiękniejszych częściach naszego Regionu takich jak: Podlasie, Lasy Kozłowieckie, Roztocze, Puszcza Solska, Lasy Janowskie i Puszcza Sandomierska.
Polowania organizowane są za pośrednictwem własnego Biura Turystyki Myśliwskiej „Roztocze" w ośmiu Nadleśnictwach zarządzających jedenastoma OHZ-LP o łącznej powierzchni łącznej 135 tys. ha. w tym 76 tys. ha lasu.
W OHZ-LP występuje szeroka gama gatunkowa zwierzyny: 380 łosi, 1870 jeleni, 500 danieli, 3450 saren i 120 dzików.
Zróżnicowane warunki przyrodnicze, geograficzne i środowiskowe stwarzają warunki bytowania zwierząt chronionych takich jak: wilk, ryś, bóbr, wydra, głuszec, bielik, bocian czarny i innych.
Skorzystanie z naszej oferty polowań pozwoli Państwu na wypoczynek w kwaterach myśliwskich o wysokim standardzie z tradycyjną polską kuchnią, położonych w łowisku. Będziecie Państwo mieli również okazję poznać wielokulturowość regionu Lubelszczyzny, a także osobliwości przyrodnicze i historyczne na terenach Wschodniej Polski.
Turystyka myśliwska na terenie naszej RDLP organizowana jest dla myśliwych zagranicznych i krajowych w oparciu o załączony cennik.
Myśliwi zagraniczni korzystają z oferty polowań przez zagraniczne i krajowe Biura Polowań lub w ramach akwizycji bezpośredniej.
Myśliwi krajowi zawierają stosowną umowę z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie – Biurem Turystyki Myśliwskiej „Roztocze".
Zamawianie polowań przez kontrahentów zagranicznych i krajowych – Biur Polowań i osoby indywidualne za pośrednictwem BTM „Roztocze" powinno uwzględniać określone zasady – zamieszczone w załączonej ofercie cenowej.
Maciej Wójcik
tel. mobile +48 570 567 000
e-mail: hunting@lublin.lasy.gov.pl
Mikołaj Mordarski
tel. mobile +48 81 532 70 31 (wew. 212)
e-mail: hunting@lublin.lasy.gov.pl
Asset Publisher
Nowe oznaki Straży Leśnej
Nowe oznaki Straży Leśnej
Strażnicy leśni z terenu lubelskiej dyrekcji otrzymali oznaki identyfikacji indywidualnej.
Uroczystego wręczenia nowych atrybutów Straży Leśnej dokonano podczas narady podsumowującej zeszłoroczne osiągnięcia w zwalczaniu szkodnictwa leśnego na terenie lubelskiej dyrekcji LP, która odbyła się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej „Lasy Janowskie”. Lubelscy strażnicy odebrali „blachy” z rąk dr inż. Mirosława Waniewskiego, zastępcy dyrektora RDLP w Lublinie ds. gospodarki leśnej.
Tym samym udało się urzeczywistnić starania dyrektora generalnego LP dr inż. Andrzeja Koniecznego, który nie krył zadowolenia z faktu, że nowe oznaki identyfikacji indywidualnej trafiły do wszystkich strażników leśnych w Polsce. –To jest godność, to jest siła i to jest honor. I niech dla każdego będzie wyznacznikiem. To są nasze wartości. To jest nasze godło – zaznaczył dyrektor Konieczny przekazując oznaki dyrektorom regionalnym, podczas Krajowej Narady LP, którą zorganizowano na początku września w Ossie.
Ten historyczny symbol Straży Leśnej wraca po 28 latach w innej formie – z godłem państwowym na awersie i unikalnym numerem przyporządkowanym do każdego strażnika w kraju. –To powrót do korzeni i dawnych tradycji podkreślający rangę służby na rzecz ochrony naszego wspólnego dobra jakim są lasy. Oznaka zobowiązuje do godnego wypełniania swoich obowiązków w imię ojczystej przyrody. Strażnicy powinni nosić ją z dumą i szacunkiem pamiętając o wartościach wpisanych w etos polskiego leśnika – twierdzi dyrektor lubelskiej dyrekcji LP, dr inż. Marek Kamola.
Według zapowiedzi DGLP, następnym krokiem związanym ze Strażą Leśną ma być podpisanie zarządzenia w sprawie określenia organizacji i zakresu jej działania oraz szczegółowych zasad szkolenia strażników leśnych.