AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Zagrali już po raz dwudziesty

Po raz pierwszy w dwudziestoletniej historii Mistrzostw Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie zmagania zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Nadleśnictwa Rudnik.

Po zeszłorocznej przerwie w rozgrywaniu zawodów spowodowanej pandemią koronawirusa, lubelscy leśnicy mogli ponownie kontynuować sportową tradycję wydarzenia, którego początki sięgają 2002 roku. Areną rywalizacji była niezmiennie hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Do udziału w jubileuszowej edycji Mistrzostw zgłosiły się 23 drużyny, które zostały podzielone na osiem grup i miały do rozegrania w tej fazie 22 spotkania. Po zakończeniu rywalizacji grupach, ich zwycięzcy rywalizowali z zespołami z drugich miejsc 1/8 finału, natomiast pozostałym ekipom pozostała walka o miejsca od 17 do 23. Emocje wzrastały wraz z kolejnymi meczami w fazie pucharowej, aczkolwiek zaangażowania i woli walki nie można było odmówić również drużynom walczącym o niższe lokaty w końcowej klasyfikacji. W meczu o trzecie miejsce Nadleśnictwo Gościeradów, będące rewelacją tegorocznego turnieju, pokonało Nadleśnictwo Józefów 2:0 osiągając swój największy sukces od początku występów w tym wydarzeniu. Finałowy mecz nie dostarczył tylu emocji co decydujące starcia w ostatnich edycjach Mistrzostw. Broniąca mistrzowskiego tytułu reprezentacja Nadleśnictwa Chełm musiała uznać wyższość Nadleśnictwa Rudnik, dla którego był to dopiero pierwszy triumf w dwudziestoletniej historii imprezy.

Niezależnie od zajętego miejsca, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, a organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem został Wiesław Włosek z Nadleśnictwa Lubartów. Najlepszym rozgrywającym wybrano Przemysława Kubowa z Nadleśnictwa Chełm, tytuł najlepszego atakującego przypadł w udziale Kamilowi Zastawnemu z Nadleśnictwa Rudnik, najlepszym obrońcą okrzyknięto Michała Saładiaka z Nadleśnictwa Gościeradów, a za najwszechstronniejszego zawodnika turnieju uznano Tomasza Hołodniaka z Nadleśnictwa Rudnik.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia wszystkich zespołów.

Obecny na ceremonii zakończenia dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra dziękował wszystkim uczestnikom rywalizacji za włożony trud i sportową rywalizację w duchu fair-play. Ze względu na przypadający jubileusz dwudziestolecia, tegoroczna edycja zawodów miała szczególny charakter. Z inicjatywy wszystkich zespołów, które przystąpiły do rywalizacji, wręczono okolicznościowe podziękowania i upominki za zaangażowanie w rozwój tego łączącego brać leśną wydarzenia na przestrzeni poszczególnych lat. Zostały one przekazane na ręce dyrektor ZSL w Biłgoraju Barbary Serfain, zastępcy dyrektora – Sławomira Magdziarza, tutejszych nauczycieli wychowania fizycznego – Justyny Duńko, Jacka Grabiasa i Piotra Demuchy oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzeja Borowca. Rywalizujące zespoły wyraziły także wdzięczność dyrektorowi Zygmuntowi Byrze, za sprawowanie patronatu honorowego nad Mistrzostwami oraz życzliwe wsparcie w ich organizacji.

Organizatorami XX Mistrzostw Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie byli Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj oraz Uczniowski Klub Sportowy „Leśnik”. W gronie sponsorów znaleźli się: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Związek Leśników Polskich w RP Rada Okręgu Lubelskiego, Międzyregionalna Sekcja Pracowników Leśnictwa „Roztocze” NSZZ Solidarność w RDLP w Lublinie, PPHU DREW-HURT Dariusz Łukasik.