AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Krwiodawcy na medal

14 litrów krwi udało się zebrać w ciągu kilku godzin trwania akcji „Od serca na święta”, którą Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie organizowała razem z Centrum Spotkania Kultur oraz lubelskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

To bardzo dobry wynik – podkreśla Paweł Filip z Działu Promocji i Marketingu RCKiK w Lublinie. –Cieszymy się, że w okresie przedświątecznym udało się zasilić nasze zasoby krwi i jej składników, tym bardziej, że w obliczu pandemii ich deficyt stanowi duży problem dla potrzebujących.

Krew to bezcenny dar, którego nie można wyprodukować w laboratorium ani uzyskać sztucznie. Jej jedyną fabryką jest ludzki organizm, dlatego tak istotne jest promowanie szczytnej idei honorowego krwiodawstwa i krwiolecznictwa, w którą chętnie angażują się pracownicy Lasów Państwowych z całej Polski.

Mieszkańców Lublina i okolic nie trzeba było specjalnie zachęcać do udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Pierwsi chętni czekali w gotowości już zanim na Plac Teatralny przyjechał mobilny punkt poboru – tzw. krwiobus. Najcenniejszy lek jakim jest krew udało się oddać tego dnia 31. osobom. Poza przysługującym posiłkiem regeneracyjnym, na honorowych krwiodawców czekały choinki z lasów Nadleśnictwa Puławy oraz świąteczne upominki przygotowane przez organizatorów wydarzenia.

Do akcji, oddając krew, przyłączył się również wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa. Świąteczną zbiórkę krwi wsparła również obecnością liczna grupa motocyklistów.
Ogromne wyrazy wdzięczności należą się zarówno wszystkim uczestnikom, jak i naszym partnerom, bez których nie udałoby się przeprowadzić akcji „Od serca na święta”. Oddając krew ratujemy niejedno ludzkie życie, dlatego warto dzielić się tym cennym darem z potrzebującymi. Cieszę się, że jako Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie mogliśmy się włączyć w organizację tak szczytnego przedsięwzięcia – podsumowuje dyrektor lubelskiej dyrekcji, dr inż. Marek Kamola.

Więcej o wydarzeniu w relacji TVP3 Lublin.