RADIO DLA CIEBIE RADIO DLA CIEBIE

Radio dla Ciebie - Nadleśnictwo Międzyrzec

W „Radiu dla Ciebie” – o konkursie przyrodniczo-ekologicznym w Nadleśnictwie Międzyrzec.

Gośćmi red. Piotra Łosia w kolejnej audycji „Z Łosiem przez las” byli laureaci XI edycji konkursu przyrodniczo ekologicznego, którego finał miał miejsce 6 grudnia 2018r. Towarzyszyli im nauczyciele, rodzice a także Adam Szulik, sekretarz Nadleśnictwa Miedzyrzec, który przypomniał idee i założenia konkursowych zmagań. Konkurs, organizowany przez Nadleśnictwo Międzyrzec przy współpracy z międzyrzeckim Oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Nauk, ma na celu edukację przyrodniczą i ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Poprzez  ukazanie piękna przyrody leśnicy pragną  zachęcić zarówno do jej poznania jak i ochrony. Na przestrzeni 11 lat w konkursie wzięło udział 8500 uczniów ze szkół położonych w obrębie działania nadleśnictwa, z których wyłoniono  810 finalistów.

 

Z jednej strony edukacja stanowi oczywiste zadanie Lasów Państwowych, z drugiej jednak – nie byłoby wyników tej pracy, gdyby nie ścisła współpraca i zaangażowanie lokalnego środowiska: nauczycieli, wychowawców i dyrekcji poszczególnych szkół. Goście programu opowiadają m.in. o przygotowaniach do konkursu, jego poszczególnych etapach  oraz  swoich zainteresowaniach przyrodą. Usłyszymy też o codziennym obcowaniu z przyrodą w szkołach, które starają się wzbogacać program poprzez dodatkowe zajęcia, poświęcone edukacji przyrodniczo – ekologicznej.

 

W programie udział wzięli:

Uczniowie – laureaci konkursu:

Konrad Ossowski, uczeń Szkoły Podstawowej w Rossoszu, I miejsce w kategorii I – klasy I – III;
Patrycja Nestoruk, uczennica Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, I miejsce w kategorii II – klasy IV – VI;
Aleksandra Sławińska, uczennica Szkoły Podstawowe w Szóstce, I miejsce w kategorii III – klasy VII – VIII

Nauczyciele:

Dorota Herda, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy;
Sebastian Sławiński, nauczyciel biologii i chemii w SP w Szóstce
Elżbieta Żelazowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Rossoszu

Rodzice:

Julitta i Krzysztof Ossowscy
Organizatorzy:
Adam Szulik, sekretarz w Nadleśnictwie Międzyrzec

Aby posłuchać audycji wejdź…

Link do audycji

Cyklicznych audycji leśnych „Z Łosiem przez las” można słuchać w Polskim Radiu Rozgłośni Regionalnej „Radio dla Ciebie” na 103,4 FM w każdy piątek w godz. 6.30-7.00. Można je także znaleźć na stronie internetowej radia:

Link do wszystkich audycji