RADIO DLA CIEBIE RADIO DLA CIEBIE

„Radio Dla Ciebie” z programem o lasach…

2 lutego Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna „Radio dla Ciebie” S.A rozpoczęło nowy cykl reporterski „Z Łosiem przez las”.

Audycje powstają przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, w ramach kampanii promocyjnej LP: „Dla Lasu, Dla Ludzi”. Gospodarzem programów jest red. Piotr Łoś, który w lutym gości na terenie Nadleśnictwa Chotyłów.

 

Audycje poświęcone życiu i pracy leśników  można usłyszeć w każdy piątek o godz. 6.35. Przez najbliższy rok realizowane będą w północnej części lubelskiej dyrekcji LP,
w Nadleśnictwach: Chotyłów, Biała Podlaska, Włodawa, Międzyrzec, Parczew, Radzyń Podlaski i Sarnaki. Natomiast w czerwcu „Radio dla Ciebie” zawędruje do Nadleśnictwa Janów Lubelski.

- Razem z Państwem będę poznawał las z pomocą leśników; ludzi, dla których praca na łonie przyrody jest wielką pasją. Roślinność, zwierzęta, łowiectwo i pozyskanie drewna, ochrona ginących gatunków ale też edukacja leśna i trudne problemy społeczno – gospodarcze – to tematy, które w szczególny sposób będą nas interesowały – podkreśla red. P. Łoś.

 

Wędrówka z „mikrofonem przez las” rozpoczęła się w Nadleśnictwie Chotyłów.

W Chotyłowie jest nadleśnictwo średniej wielkości, ale szalenie ciekawe zarówno przyrodniczo, jak i historycznie – zwraca uwagę autor audycji.

W pierwszej z nich pokazana została złożona historia nadleśnictwa, które powstawało dwukrotnie. Pierwszy raz utworzono je po I wojnie światowej, ponownie na mapie Polski zaistniało w 1993r. Z opowieści nadleśniczego Piotra Musiała słuchacze dowiedzą się też jaki był tu drzewostan pierwotnie a jaki mamy obecnie. Z kolei Andrzej Karmasz - leśniczy leśnictwa Dobryń - zapozna z historią polskiej części Twierdzy Brześć a także z innymi historycznymi miejscami, zlokalizowanymi w tutejszych lasach.

 

Autor leśnych programów związany jest z RDC od 1993 r. Prowadzi m.in. audycję poświęconą historii, kulturze i tradycjom regionalnym „Łosiowisko” oraz „Rody i rodziny Mazowsza”, w której prezentuje rodziny związane z Warszawą i Mazowszem.

- Niebawem na antenie RDC usłyszymy także audycje poświęcone rodom i rodzinom leśnym – zapowiada red. P. Łoś.

 

Polskie Radio RDC – to regionalna rozgłośnia radiowa Polskiego Radia, nadająca na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Słyszana jest też w części woj lubelskiego, podlaskiego, łódzkiego i kujawsko – pomorskiego. Nadaje również w Internecie. Studio mieści się w Warszawie, przy ul Myśliwieckiej. Radio posiada sieć korespondentów; m.in. w Siedlcach, Radomiu, Płocku, Ciechanowie i Mławie. Poszczególne nadajniki przekazują program, który różni się od siebie; uzupełniają go np. serwisy informacji lokalnych oraz lokalne audycje.

 

 

Na Lubelszczyźnie RDC można słuchać na 103,4 FM.