MEDIA O NAS MEDIA O NAS

ZANOCUJ W LESIE W NADLEŚNICTWIE RADZYŃ PODLASKI

„Z Łosiem przez las” – Nadleśnictwo Radzyń Podlaski cz.1

Niezapomniana noc wśród drzew, z dala od cywilizacji. 1 maja rusza program „Zanocuj w lesie”. Dzięki niemu miłośnicy odpoczynku na łonie natury będą mogli legalnie biwakować w wyznaczonych do tego miejscach. Lasy Państwowe przeprowadziły najpierw  projekt pilotażowy, udostępniając turystom wyznaczone tereny noclegowe w tzw. leśnych kompleksach promocyjnych. Ze względu na rosnące zainteresowanie biwakowaniem w lesie, możliwość taka została rozszerzona na 429  nadleśnictw w Polsce. W każdym z nich do nocowania „ na dziko” wyznaczono obszary o wielkości  ok.1500 ha.

Jednak biwakowanie w lesie „na dziko” obwarowane jest istotnymi zasadami; szczegółowy  regulamin pojawi  się do końca kwietnia na stronach poszczególnych nadleśnictw.  Jeden z jego punków mówi, iż ognisko będzie wolno palić tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Kolejny wskazuje, że grupy do 9 osób, które chcą przenocować dwa dni nie muszą zgłaszać w nadleśnictwie swego pobytu w lesie. Muszą to jednak zrobić ci, którzy wybierają się na dłużej i w większej ekipie.

Na terenie  Nadleśnictwa Radzyń Podlaski wyznaczone zostały dwa miejsca, gdzie od 1 maja będzie można biwakować, łącznie z nocowaniem w lesie „na dziko”. Znajdują się one na terenie dwu leśnictw: Feliksówka i Turów. W audycji usłyszymy  m.in.  o tych właśnie miejscach oraz o idei i zasadach działania projektu „Zanocuj w lesie”.

Goście programu:

-Leszek Gajuś, nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podlaski

- Hubert Piróg, inżynier nadzoru

Link do audycji:

https://www.rdc.pl/podcast/z-losiem-przez-las-nadlesnictwo-radzyn-podlaski-cz-1-3/