MEDIA O NAS MEDIA O NAS

Radio dla Ciebie w Nadleśnictwie Parczew – po raz kolejny 13 lipca

Audycja z cyklu „Z Łosiem przez las” rozpoczyna się od niebezpiecznych sygnałów, wskazujących na pożar lasu... Na szczęście to tylko ćwiczenia….

Leśnicy z Nadleśnictwa Parczew wyjaśniają, skąd wiadomo, że pali się las i w jaki sposób  nadleśnictwo przygotowane jest do tego, by pożarom zapobiegać, a jeśli już wystąpią – gasić je.

Usłyszymy m.in. o działaniu małego samochodu pożarniczego, będącego na wyposażeniu nadleśnictwa, służącego do gaszenia małych pożarów. Dowiemy się też jaka jest rola i zadania punktu alarmowo – dyspozycyjnego, wyposażonego w nowoczesny system do wykrywania pożarów – trzy wysokiej jakości kamery cyfrowe. Monitorują one obszar całego nadleśnictwa. Goście programu opowiedzą też o przepisach, regulujących zamykanie lasu oraz o współpracy Lasów Państwowych i Państwowej Straży Pożarnej.

Gośćmi programu byli: Piotr Pniak, Zastępca Nadleśniczego, Karol Piasecki, Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony przeciwpożarowej, lasu, przyrody i edukacji leśnej oraz Jolanta Woźniak, obserwator w Nadleśnictwie Parczew.

Link do audycji