MEDIA O NAS MEDIA O NAS

„Z Łosiem przez las”

Tajniki leśnej edukacji - audycja z 22 czerwca

W kolejnej audycji, emitowanej na antenie Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia „Radio dla Ciebie”, przybliżamy słuchaczom tajniki edukacji przyrodniczo-leśnej, prowadzonej w Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Przybywają tu rzesze uczniów z różnych części Polski na tzw. „zieloną szkołę”, by poznać życie lasu. Tym razem spotkaliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Zielone wraz z opiekunką Małgorzatą Zawiszą, którzy Lasy Janowskie odwiedzają już po raz kolejny. Natomiast Joanna Jaworska Nizioł, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 211 w Warszawie wyjaśnia, dlaczego od 15 lat przywozi młodzież do OEE i do Lasów Janowskich. W tym roku przyjechała z nią 70–osobowa grupa młodych ludzi, którzy przez tydzień będą brać udział w zajęciach „zielonej szkoły”.

Usłyszmy także ciekawostkę – niebawem w Lasach Janowskich pojawi się 8–osobowa żubrza rodzina! Skąd pomysł na introdukcję żubra? W jakich warunkach przyjdzie im żyć w tutejszych lasach? Czy poradzą sobie bez pomocy człowieka?

O tym, jak też o innych ciekawostkach – nie tylko przyrodniczych – opowiadają: Henryk Rążewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski i Andrzej Wediuk, specjalista ds. Leśnego Kompleksu Promocyjnego.

Zapraszamy!

Link do audycji