AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Zasadzili się na zdrowie

W ramach akcji #ZasadźSięNaZdrowie pracownicy Wojewódzkiej i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z Lubelszczyzny posadzili ponad tysiąc drzew wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Janów Lubelski.

We wspólnym sadzeniu nowego pokolenia lasu uczestniczył zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. gospodarki leśnej, dr inż. Mirosław Waniewski, który nie krył zadowolenia z faktu, że pracownicy z terenu lubelskiej dyrekcji mogli przyłączyć się do tej ogólnopolskiej inicjatywy. – W Lasach Janowskich przybyło ponad tysiąc nowych sadzonek takich gatunków jak: dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, klon jawor czy jarząb pospolity. Cieszę się, że w ten symboliczny sposób uczciliśmy jubileusze 100-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej i 95-lecia Lasów Państwowych, a przy tym przyczyniliśmy się do poprawy stanu naszego środowiska naturalnego promując prozdrowotne właściwości lasów, które zachęcają do ich odwiedzania. Zasadzony las będzie kiedyś służył następnym pokoleniom – zaznaczył.

Akcja #ZasadźSięNaZdrowie została zainaugurowana przez głównego inspektora sanitarnego, Jarosława Pikusa oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych, dr inż. Andrzeja Koniecznego. Inicjatywa odbędzie się w całej Polsce, na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Zaplanowano posadzenie 16 tys. sadzonek drzew i krzewów rodzimych.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej DGLP.