AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Zamojska akcja „Jedno dziecko, jedno drzewo”

Zamość był kolejnym miejscem na mapie lubelskiej dyrekcji LP, na terenie którego zorganizowano akcję „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

W organizację wydarzenia zaangażowali się leśnicy z Nadleśnictwa Zwierzyniec przy wsparciu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Współorganizatorami byli Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu oraz zamojski Urząd Miasta.

Piątkowa edycja, podobnie jak poprzednie, spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony okolicznych mieszkańców. Dla uczczenia niedawnych narodzin swoich potomków rodzice dzieci pochodzących z Zamościa i okolic posadzili aż 41 drzew, choć chętnych do wspólnego sadzenia, którzy przybyli na to wydarzenie, było znacznie więcej.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec, Lucjan Bednarz, reprezentujący dyrektora RDLP w Lublinie, dr inż. Marka Kamolę, wspomniał o symbolicznych wymiarach akcji, która poza upamiętnieniem wspomnianych narodzin dzieci nawiązuje także do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Piotr Zając, porównał posadzone drzewka do życia i wzrostu dzieci, na pamiątkę których zostały posadzone, a przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu, Wojciech Adamczyk, wspomniał o znaczącej roli drzew w przyrodzie, nie tylko w procesie pochłaniania dwutlenku węgla, lecz także jako roślin miododajnych.

Na zakończenie akcji, na jej uczestników czekały zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczo-leśnej, które przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Zwierzyniec.