AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Z wizytą u Arcybiskupa

10 kwietnia delegacja lubelskich leśników przebywała na Jasnej Górze. Głównym celem wizyty było spotkanie z metropolitą częstochowskim abp Wacławem Depo oraz oddanie hołdu ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Na zaproszenie Jego Ekscelencji Arcybiskupa Diecezji Częstochowskiej Wacława Depo, do siedziby Kurii Metropolitalnej w Częstochowie przybyli przedstawiciele RDLP w Lublinie w osobach: dyrektora Marka Kamoli oraz zastępcy Mirosława Waniewskiego i nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce Mariusza Nagadowskiego.

Omawiane były sprawy dotyczące oprawy duszpasterskiej przy czekających nas tej jesieni obchodach 75. rocznicy powołania lubelskiej dyrekcji LP. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych arcybiskup Depo przekazał swoje błogosławieństwo wszystkim leśnikom z terenu RDLP w Lublinie oraz ich rodzinom. Przed spotkaniem delegacja oddała hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej przez złożenie wieńca pod tablicą upamiętniającą to tragiczne wydarzenie, która znajduje się przed wejściem do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.