AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Współpraca z NFOŚiGW

Lubelska Dyrekcja LP podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu „LZR, czyli Lasy dla Zrównoważonego Rozwoju”.

Głównym celem przedsięwzięcia realizowanego przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie przez najbliższy rok jest upowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju poprzez program telewizyjny i audycje radiowe.

LZR, czyli o szczegółach naszego projektu

W ramach projektu „Lasy dla Zrównoważonego Rozwoju” przeprowadzamy kampanię edukacyjno-promocyjną, która zakłada wzrost świadomości i wiedzy odbiorców na temat zrównoważonej gospodarki leśnej, zrównoważonego rozwoju, a także edukacji przyrodniczo-leśnej i ekologicznej. Jej celem ma być ponadto inspirowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody, lasu i klimatu, jak również zachęcanie do korzystania z uroków natury, wypoczynku na świeżym powietrzu wśród leśnych kniei. Kampania ma charakter ponadregionalny, ponieważ, dzięki dostępności treści w Internecie, dociera nie tylko do osób z województw lubelskiego, mazowieckiego czy podkarpackiego, lecz także do mieszkańców całej Polski.

Co wchodzi w skład kampanii edukacyjno-promocyjnej?

Od wielu lat współpracujemy z różnymi rozgłośniami radiowymi tworząc programy bogate w treści z zakresu wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, ale także podkreślające jak dalece działania leśników w służbie ojczystej przyrodzie wiążą się z dziejami lasów w Polsce i na naszym terenie. Daje to słuchaczom możliwość poznania zarówno historii leśnictwa, jak i współczesnych procesów zachodzących w przyrodzie i w lesie.

Projekt obejmuje następujące audycje radiowe:

- „Leśne wędrowanie” (7.00-9.00 w każdą sobotę w Polskim Radiu Lublin)

- „Leśne lato” (7.00-.9.00 letnie soboty w Polskim Radiu Lublin)

- „Leśne radio” (10.15 w każdą sobotę w Katolickim Radiu Zamość)

- „Z Łosiem przez las” (6.35 w każdy piątek w Radiu dla Ciebie)

- „Prosto z lasu” (12.40 w każdy czwartek w Katolickim Radiu Podlasie)

Dodatkowo, nasze przedsięwzięcie zakłada emisję cyklicznego programu „Leśny kalejdoskop”, który tworzymy we współpracy z TVP3 Lublin (w piątki o 18.00). Istotą programu jest prezentacja piękna bioróżnorodności przyrody leśnej i wielopokoleniowej pracy leśników na rzecz lasów. Głównym bohaterem jest las, przyroda, różne formy ochrony przyrody, ale również drewno – najcenniejszy, odnawialny i ekologiczny surowiec. Reporterzy śledzą pracę leśników, w tym proces wzrastania nowych pokoleń lasu – od nasionka aż po dojrzały drzewostan pokazując w jaki sposób ludzie lasu realizują założenia trwale zrównoważonej gospodarki leśnej.

Serdecznie zapraszamy do słuchania naszych audycji radiowych i oglądania programu telewizyjnego. Jeśli nie uda się to na bieżąco, to na stronach internetowych można odnaleźć archiwalne materiały.