AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Włodawa znowu najlepsza

Za nami osiemnasta edycja Mistrzostw Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Czwarty raz z rzędu najlepsza okazała się reprezentacja Nadleśnictwa Włodawa.

Od czwartku w hali OSiR w Biłgoraju trwały siatkarskie zmagania o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie Marka Kamoli, który sprawował nad tym wydarzeniem patronat honorowy. Do rywalizacji o tytuł mistrzowski przystąpiło aż 21 zespołów które reprezentowało ponad 200 zawodniczek i zawodników będących na co dzień pracownikami jednostek RDLP w Lublinie oraz lubelskiego oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano aż 49 spotkań

Mistrzowski tytuł sprzed roku obroniła reprezentacja Nadleśnictwa Włodawa, jednak tym razem zwycięstwo nie przyszło leśnikom z Włodawy tak łatwo. W finale trudne warunki postawili im zawodnicy Nadleśnictwa Chełm i o zwycięstwie w najważniejszym meczu turnieju zadecydował tie-break. Podobnie jak przed rokiem, na najniższym stopniu podium stanął zespół Nadleśnictwa Biłgoraj, który w meczu o trzecie miejsce pokonał drużynę Nadleśnictwa Józefów.

Coroczne wydarzenie Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy, z roku na rok, rosnąca liczba zgłoszonych drużyn. (…) W imieniu kierownictwa RDLP w Lublinie gratuluję wszystkim drużynom zaangażowania i poświęcenia, a zwycięzcom życzę dalszych sukcesów. Cieszę się, że Mistrzostwa odbyły się w duchu sportowej walki i zgodnie z zasadami fairplay – napisał dyrektor Marek Kamola w liście skierowanym do uczestników mistrzostw.

Niezależnie od zajętego miejsca, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Tradycyjnie, przyznano również indywidualne wyróżnienia. Najlepszym rozgrywającym wybrano Grzegorza Dybiaka z Nadleśnictwa Biłgoraj, najlepszym atakującym został Maciej Lach, a najlepszym obrońcą – Dawid Sobaszek (obaj z Nadleśnictwa Włodawa), zaś za najwszechstronniejszego zawodnika turnieju uznano Rafała Mroza z Nadleśnictwa Chełm.

Organizatorami osiemnastej edycji Mistrzostw Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie byli: Zespól Szkół Leśnych w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj, Uczniowski Klub Sportowy „Leśnik” w Biłgoraju oraz biłgorajski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W gronie sponsorów i fundatorów nagród oprócz RDLP w Lublinie znaleźli się: Okręg Lubelski Związku Leśników Polskich, Międzyzakładowa Sekcja Pracowników Leśnictwa „Roztocze” NSZZ „Solidarność” w RDLP w Lublinie oraz firma „DREW-HURT” Dariusz Łukasik.