AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Wielu chętnych po drzewka za makulaturę

Nie maleje popularność akcji „Drzewko za makulaturę” organizowanej przez RDLP w Lublinie. W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia, podczas której udało się zebrać prawie 23 tony zbędnego papieru.

Od samego rana licznie przybyli mieszkańcy Lublina i okolic przywozili zgromadzoną makulaturę na parkingi przy lubelskich centrach handlowych E-Leclerc, ustawiając się w kolejce po sadzonki rodzimych gatunków drzew leśnych. Na chętnych czekały młode sadzonki jarzębu, buka, świerka, gruszy, śliwy, czereśni i jabłoni pochodzące ze szkółki kontenerowej „Marynopole” w Nadleśnictwie Gościeradów.

Wystarczyło niespełna pięć godzin, aby przygotowane na akcję 3,5 tys. sadzonek rozeszły się jak „świeże bułeczki”. Na wysokości zadania stanęli uczestnicy naszego przedsięwzięcia dostarczając w sumie niespełna 23 tony niepotrzebnej makulatury. Rekordzistami jesiennej edycji okazali się mieszkańcy jednej z lubelskich wspólnot mieszkaniowych, którym wspólnymi siłami udało się zebrać ponad pół tony starych gazet, kartonowych pudełek i innych nieprzydatnych papierów. Otrzymane przez nich drzewka, w niedalekiej przyszłości, staną się ozdobą nowopowstałego osiedla.

Wspólna inicjatywa lubelskich leśników oraz redakcji Kuriera Lubelskiego zdążyła już na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń organizowanych na terenie Lublina. Duże zainteresowanie akcją oraz ilość zbieranej makulatury to najlepszy dowód, że warto promować postawy proekologiczne, zachęcać społeczeństwo do podejmowania działań w zgodzie z naturą, które są ukierunkowane na ochronę naszego środowiska naturalnego.

Kolejną okazją do wymiany zbędnej makulatury na drzewko będzie wiosna przyszłego roku.

Foto- i videorelacja na stronie Kuriera Lubelskiego.