AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Tym razem poza podium

Na dziewiątym miejscu zakończyła rywalizację w XI Mistrzostwach Polski Leśników reprezentacja RDLP w Lublinie.

Areną tegorocznych zmagań o miano najlepszej leśnej drużyny w Polsce była hala Millenium w Kołobrzegu na terenie RDLP w Szczecinku. Podobnie jak przed rokiem, do walki o tytuł mistrza kraju stanęło 18 zespołów, które we wstępnej fazie turnieju podzielono na cztery grupy.

Zawodnicy reprezentujący lubelską dyrekcję jechali nad morze z nadzieją na powtórzenie wyniku z ubiegłorocznego turnieju w Poznaniu. Już pierwszy mecz w fazie grupowej pokazał, że o powtórkę sukcesu sprzed roku będzie bardzo trudno.

Na inaugurację zmagań w fazie grupowej reprezentacja RDLP w Lublinie przegrała z RDLP w Białymstoku 0:2. Po dwóch wygranych z RDLP w Warszawie i RDLP w Łodzi o awansie z grupy do fazy pucharowej miało zadecydować spotkanie z RDLP w Gdańsku. Po zaciętym meczu lepsi okazali się leśnicy z Pomorza, a po zajęciu trzeciego miejsca w grupie C reprezentacji lubelskiej dyrekcji pozostała walka o miejsca od 9 do 12.

Ostatecznie, po wygranych z zespołami RDLP w Pile i RDLP w Poznaniu, ekipa lubelskich leśników zakończyła zmagania na 9 pozycji. W tegorocznych mistrzostwach zwyciężyła reprezentacja RDLP w Krośnie, która pokonała w finale drużynę RDLP w Szczecinie. Trzecie miejsce przypadło w udziale leśnikom z RDLP w Białymstoku.

Reprezentacja RDLP w Lublinie wystąpiła w składzie: Dawid Sobaszek, Maciej Chwalczuk, Mateusz Pruszkowski, Maciej Lach (wszyscy Nadleśnictwo Włodawa), Dawid Bielak, Dominika Kiełbasa (Nadleśnictwo Biłgoraj), Kamil Zastawny (Nadleśnictwo Rudnik), Jarosław Dziewa (Nadleśnictwo Rozwadów), Marcin Adamowicz (Nadleśnictwo Józefów), Przemysław Kubów, Rafał Mróz (Nadleśnictwo Chełm), Przemysław Skrajnowski (Nadleśnictwo Krasnystaw). Trenerem zespołu był Marcin Kołbuc z Nadleśnictwa Kraśnik, zaś opiekunem drużyny – Michał Jarosz z Nadleśnictwa Krasnystaw.