AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Targi na medal

Sukcesem organizacyjnym zakończyła się 15. edycja Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS, które po raz pierwszy odbyły się w miejscowości Szklarnia, na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Prawie 60 hektarów powierzchni ekspozycyjnej, ponad 130 firm z branży leśnej prezentujących marki 200 producentów, produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich i przede wszystkim – tysiące zwiedzających. W opinii zwiedzających i wystawców organizatorzy podołali ogromnemu wyzwaniu i zrealizowali wydarzenie na wysokim poziomie.

Zakończone Targi są jedynym, tak dużym przedsięwzięciem skierowanym do branży leśnej, które w całości jest organizowane na obszarze leśnym. Lokalizacja ekspozycji w naturalnych warunkach pozwoliła wydobyć praktyczne zalety maszyn do pozyskania, zrywki i wywozu drewna. Impreza wywołała wiele pozytywnych emocji zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Wszyscy zgodnie podkreślali wysoki poziom organizacyjny. Targi zostały wzbogacone o liczne wydarzenia towarzyszące – warsztaty, pokazy na żywo i seminaria przygotowywane we współpracy z partnerami z branży leśnej i nie tylko. Dużą popularnością cieszył się namiot Lasów Państwowych, w którym na uczestników imprezy czekało mnóstwo informacji o lasach m.in. Lasach Janowskich i Puszczy Białowieskiej. Atrakcją była wystawa zabytkowych maszyn leśnych przygotowana przez Nadleśnictwo Janów Lubelski we współpracy z Ośrodkiem Kultury Leśnej w Gołuchowie. 

Docenieni zostali gospodarze 15. edycji Targów EKO-LAS. – Serdecznie podziękowania należą się dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie i Nadleśnictwu Janów Lubelski za wkład w przygotowanie naszych Targów – mówił podczas uroczystej inauguracji Przemysław Trawa, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Lasy Państwowe były patronem honorowym i głównym współorganizatorem imprezy. – Jesteśmy instytucją o wieloletniej tradycji, ale jednocześnie firmą zorientowaną na nowoczesność, rozwój i sprostanie wyzwaniom XXI wieku. Dzięki współpracy z firmami zajmującymi się nowoczesną technologią leśną Lasy Państwowe mogą się rozwijać – zauważył Tomasz Zawiła-Niedźwiecki, zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych ds. rozwoju.

Zadowolenia z przebiegu imprezy nie krył dyrektor RDLP w Lublinie, Jerzy Sądel. – Możemy być dumni, że nasza dyrekcja przyczyniła się do profesjonalnej organizacji tego wydarzenia. Naprawdę mamy się czym pochwalić – podkreślił dyrektor.

Relację z Targów przygotowaną przez TVP Lublin zawierającą wypowiedź dyrektora Jerzego Sądla można zobaczyć tutaj.

Aby odsłuchać wywiadu dyrektora Jerzego Sądla dla Katolickiego Radia Zamość kliknij tutaj.

Paweł Kurzyna, RDLP w Lublinie