AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Szlachetna Paczka od lubelskich leśników

„W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra” – w myśl sentencji przyświecającej inicjatywie „Szlachetnej Paczki” pracownicy biura RDLP w Lublinie pomogli 77-letniej mieszkance powiatu ryckiego.

Pani Urszula od wielu lat jest sama, jej syn zginął w młodym wieku w wypadku, a mąż zmarł przed kilkunastoma laty. Kobieta cierpi na zaburzenia błędnika, a także na poważną wadę kręgosłupa co utrudnia jej poruszanie się i utrzymanie równowagi. Niska emerytura mocno utrudnia bieżące funkcjonowanie – po opłaceniu rachunków i zakupie leków „na życie” pozostaje jej nieco ponad 200 złotych.
Zbliżający się czas świąteczny to szczególny okres w roku, w którym dzielimy się z potrzebującymi tym co najlepsze. Dziękuję pracownikom naszej dyrekcji, którzy przyłączyli się do udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć mieszkankę Lubelszczyzny. Mamy nadzieję, że paczka przygotowana przez lubelskich leśników będzie stanowiła nie tylko miły gest z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, lecz przede wszystkim znaczące wsparcie, które przyczyni się do poprawy sytuacji bytowej potrzebującej – zaznacza dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra.

Artykuły spożywcze, środki czystości i higieny osobistej, kołdra i poduszka, koc, komplety pościeli, bateria łazienkowa, telefon komórkowy dla seniorów oraz lodówka – lista materiałów przekazanych przez pracowników lubelskiej dyrekcji LP jest długa, ale odpowiada najważniejszym potrzebom Pani Urszuli, która nie kryła wzruszenia z otrzymanych darów.
Jesteście Państwo ludźmi wielkiego serca. Wasze wsparcie stanowi dla mnie nieocenioną pomoc. Wyrażam wdzięczność każdemu z osobna składając najlepsze życzenia na zbliżające się święta i nowy rok. – dziękowała obdarowana z trudem powstrzymując łzy.

W bieżącym roku jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych jakim jest „Szlachetna Paczka” połączył przeszło 700 tysięcy ludzi wielkiego serca. Ogólna wartość pomocy przekazanej w paczkach przekroczyła 68 mln złotych. Dary otrzymało ponad 17 tysięcy rodzin w potrzebie.

Tradycja wspierania potrzebujących rodzin w ramach „Szlachetnej Paczki” sięga 2001 roku. Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych.

„Docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi” – informują pomysłodawcy przedsięwzięcia.