AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Sygnaliści „Polesia Czar” na podium

Udane starty w przeglądach konkursowych muzyki myśliwskiej były udziałem sygnalistów reprezentujących lubelską dyrekcję LP.

Członkowie Zespołu Reprezentacyjnego „Polesia Czar” działającego przy RDLP w Lublinie mieli pracowity weekend. 25 maja czekał ich występ w XIX Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich organizowanym przez Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, zaś dzień później stanęli do rywalizacji „O Statuetkę Rysia Bieszczadzkiego” podczas IX Konkursu Sygnalistów Myśliwskich, który odbył się w Zespole Szkół Leśnych w Lesku.

Potwierdzeniem wysokich umiejętności lubelskich leśników były dobre lokaty, które zajmowali zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. O miejsca na podium nie było łatwo, bowiem w każdym z przeglądów do rywalizacji przystąpiło po kilkudziesięciu zawodników oraz kilkanaście zespołów. W klasyfikacji drużynowej sygnaliści z RDLP w Lublinie zajęli dwukrotnie trzecie miejsce w klasie MB (muzyka myśliwska) oraz dwukrotnie pierwsze miejsce w klasie B (sygnały myśliwskie). Podczas występu w Biłgoraju z dobrej strony zaprezentował się również Zespół Sygnalistów Myśliwskich funkcjonujący przy Nadleśnictwie Chełm, kończąc zmagania na pierwszym miejscu w klasie C. W klasyfikacji indywidualnej konkursu w Lesku, drugie miejsce w klasie A (mistrzowskiej) zajął Aleksander Hołodniak z Nadleśnictwa Nowa Dęba, zaś najlepszy w klasie B (dla średniozaawansowanych) był Andrzej Wołkowicz z Nadleśnictwa Parczew.

Gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.