AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Stroik prosto z lasu

Kto chciał, mógł w niedzielę 9 grudnia poczuć atmosferę świąt - wśród zapachu igliwia i przy świątecznej muzyce lublinianie mieli okazję wykonywać bożonarodzeniowe stroiki.

Leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie dla wszystkich chętnych przygotowali pełne natury warsztaty „Stroik prosto z lasu”. Akcja – dzięki uprzejmości Centrum Kultury, które użyczyło swoich pomieszczeń – odbyła się w dogodnej lokalizacji w centrum miasta.

Szyszki świerkowe, sosnowe i z modrzewia, gałązki ostrokrzewu, owoce głogu, korę, orzechy, żołędzie, patyki, a nawet makulaturę – to wszystko mogli wykorzystać uczestnicy do przygotowania świątecznych stroików. Do dyspozycji mieli oczywiście również świerkowe i jodłowe gałązki, pachnące lasem.

Odzew mieszkańców Lublina był niezwykły – w akcji wzięło udział około 300 osób w każdym wieku. Wydarzenie przyciągnęło również media – zajrzała do nas z kamerą Panorama Lubelska (TVP3), do udziału w leśnych warsztatach zachęcali też dziennikarze Radia Lublin w audycji „Leśne wędrowanie” i „Leśny Jasiek”, a także na łamach Kuriera Lubelskiego.

Przy wtórze leśnych odgłosów, zapachu lasu i w świątecznej atmosferze powstały niezwykłe ozdoby. Kreatywność twórców była nieograniczona, wykonane prace zachwycały pomysłowością i pięknem wykonania. Poza wykonywaniem stroików chętni mogli wziąć udział w konkursach przyrodniczo-leśnych z nagrodami.

Leśnicy usłyszeli wiele słów uznania i podziękowań za zorganizowanie warsztatów. Wiele osób wyraziło nadzieję, że odbędą się one również w przyszłym roku. Akcję „Stroik prosto z lasu” zrealizowano w ramach kampanii ,,LASY PAŃSTWOWE. DLA LASU, DLA LUDZI”.