AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Spotkanie leśnej Solidarności

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu członków Międzyzakładowej Sekcji Pracowników Leśnictwa „Roztocze” NSZZ Solidarność RDLP w Lublinie, które zorganizowano w biurze lubelskiej dyrekcji LP.

Była to dobra okazja do podsumowania zeszłorocznych działań podejmowanych zarówno przez związkowe struktury w regionie, jak i tych realizowanych przez Krajową Sekcję Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” oraz Krajowy Sekretariat Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa. Przewodniczący MSPL „Roztocze” Krzysztof Dul mówił o wyzwaniach, które w najbliższym czasie stoją przed stroną związkową.

W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. W swoim wystąpieniu dyrektor Marek Kamola wspomniał o wartościach, jakie powinny przyświecać leśnikom nawiązując do korzeni „leśnej Solidarności”. Jej członkowie otrzymali podziękowania za wszystkie działania podejmowane w celu obrony i umacniania struktury organizacyjnej Lasów Państwowych, sprawdzonej w całym okresie przemian społeczno-gospodarczych. Dyrektor odniósł się także do obecnej sytuacji i zadań z jakimi w bieżącym roku będą mierzyć się pracownicy lubelskiej dyrekcji.
Będzie to dla lubelskich leśników czas wytężonej pracy. Przed nami istotne zadania z zakresu ochrony lasu jakimi będą zabiegi zwalczające gradację chrabąszczowatych, oraz dalsza walka z postępującą gradacją kornika ostrozębnego. Obecny rok to także okres, w którym sześć nadleśnictw naszej dyrekcji otrzyma nowe plany urządzenia lasu na kolejne dziesięć lat – tłumaczył dyrektor.

Kwestie realizacji zadań z planu finansowo-gospodarczego w minionym roku podsumował Piotr Mróz, zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. ekonomicznych, dziękując leśnikom z terenu całej dyrekcji za sumienną pracę i osiągnięte wyniki. Uczestnicy spotkania otrzymali od obu dyrektorów odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania dotyczące m.in. spraw związanych z zatrudnieniem oraz problemów odnoszących się bezpośrednio do zagadnień z zakresu gospodarki leśnej.