AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Sportowa rywalizacja służb mundurowych

W dniach 21-22 sierpnia w Przemyślu odbyła się piąta edycja Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych. Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie reprezentowali na tej imprezie pracownicy Nadleśnictwa Włodawa – Dawid Sobaszek i Maciej Lach.

Wydarzenie zdążyło już na stałe zadomowić się w kalendarzu imprez organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Do rywalizacji na siatkarskich boiskach usytuowanych przy przemyskich bulwarach przystąpiły 32 dwuosobowe zespoły złożone między innymi z pracowników Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego czy Krajowej Administracji Skarbowej. Drużyna złożona z lubelskich leśników była jedynym zespołem reprezentującym Lasy Państwowe.  

W tym roku naszym zawodnikom nie udało się uzyskać awansu do fazy pucharowej, ale jak sami przyznają poziom zawodów był bardzo wysoki.

Zwycięzcami mistrzostw została drużyna pracowników jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej w składzie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, która co roku melduje się w czołówce mistrzostw Polski w siatkówce plażowej i ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. My natomiast zakończyliśmy zmagania na fazie grupowej z bilansem jednej wygranej i dwóch porażek poniesionych w decydujących setach. Jeśli w przyszłym roku uda nam się wystąpić w kolejnej edycji turnieju, to na pewno zrobimy wszystko żeby poprawić nasze tegoroczne osiągnięcie – podsumowuje podleśniczy Leśnictwa Kołacze Dawid Sobaszek.

Dodatkową atrakcją dla uczestników mistrzostw, jak i kibiców była możliwość spotkania z plejadą siatkarskich gwiazd w osobach członków słynnej „złotej drużyny Huberta Wagnera”, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami z dawnych czasów świetności naszej drużyny narodowej. Turniej komentował duet Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga relacjonujący na co dzień transmisje spotkań Polskiej Ligi Siatkówki oraz reprezentacji Polski. Reportaż z dwudniowych zmagań w Przemyślu zostanie wyemitowany na antenie telewizji Polsat Sport. 

Organizatorami V Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej były Przemyski oraz Bieszczadzki Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy SG przy Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.