AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Słuchajcie i oglądajcie

Nadszedł okres letniego wypoczynku – z jednej strony to czas wzmożonego ruchu turystycznego, z drugiej zwolnione tempo biegu w wielu dziedzinach życia, w tym również w życiu kulturalnym. My jednak wciąż będziemy obecni w Państwa domach za pośrednictwem rozgłośni radiowych i lubelskiej telewizji.

Na czas wakacji sobotnia audycja w Polskim Radiu Lublin nie zmieni pory emisji (7.00 – 9.00), zmieni jedynie nazwę z Leśnego Wędrowania na Leśne Lato, bowiem odsłaniać będziemy to, co najlepsze w polskich lasach właśnie o tej porze roku. Wraz z redaktor Magdaleną Lipiec-Jaremek opowiemy o sposobach na letni wypoczynek w lesie, o najpiękniejszych miejscach Lubelszczyzny, o bogactwach jakie daje nam teraz las i sposobach ich wykorzystania w życiu codziennym. Dodatkowo w ramach wakacyjnej współpracy z Radiem Lublin, w każdy czwartek między 14.00 a 15.00 usłyszycie Państwo ciekawe informacje dotyczące pracy leśnika, problemów, z jakimi się borykamy prowadząc gospodarkę leśną, a także o doniosłym jubileuszu 75-lecia, jaki obchodzi w tym roku lubelska Dyrekcja Lasów Państwowych.

Ponadto zapraszamy Państwa do słuchania stałych audycji o lubelskich lasach:

Jeżeli chcielibyście Państwo nie tylko nas usłyszeć, ale także zobaczyć, to zapraszamy w sobotę, 27 lipca, do programu na żywo z Lasów Janowskich. Wraz z ekipą TVP 3 Lublin odkryjemy najciekawsze miejsca, zdradzimy kilka leśnych sekretów i poznamy najważniejsze wyzwania, jakie mają przed sobą lubelscy leśnicy.

Ponadto polecamy cykl 15-minutowych filmów pod tytułem „Leśny Kalejdoskop”, które realizujemy wspólnie z TVP3 Lublin. Nowe odcinki pojawią się już od września, natomiast te sprzed wakacji można obejrzeć tutaj.