AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Skuteczne współdziałanie

Dzięki współpracy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Strzelce oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie udało się ujawnić sprawcę wyrębu i kradzieży drewna.

Pomoc lokalnej policji była w tym przypadku jak najbardziej zasadna, bowiem zatrzymany mężczyzna dopuścił się złamania prawa nie tylko na terenie Nadleśnictwa Strzelce, lecz także w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, zarządzanych przez hrubieszowskie Starostwo Powiatowe.

Podejrzany został zatrzymany, zaś skradzione drewno zabezpieczono na potrzeby prowadzonego postępowania, które będzie miało swój finał na wokandzie sądowej.
W celu wykrycia sprawców szkodnictwa leśnego bardzo często podejmujemy wspólne działania z innymi służbami mundurowymi. W przypadku nadleśnictw położonych we wschodniej części lubelskiej dyrekcji nasi strażnicy leśni korzystają zarówno ze wsparcia funkcjonariuszy policji, jak i straży granicznej. Jak widać, współpraca ta przynosi oczekiwane efekty – zaznacza Marek Dziaduszyński, Inspektor Straży Leśnej w RDLP w Lublinie.