AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Rzecznik lubelskiej dyrekcji z tytułem Człowieka Roku

Już po raz ósmy odbył się plebiscyt Kuriera Lubelskiego na Człowieka Roku Lubelszczyzny. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu w kategorii samorządność i społeczność lokalna została Ewa Pożarowszczyk, rzecznik prasowy RDLP w Lublinie.

Każdego roku redakcja Kuriera Lubelskiego wraz ze swoimi czytelnikami wybiera osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Kandydaci byli nominowani do plebiscytu w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, biznes oraz samorządność i społeczność lokalna. Do wielkiego finału awansowały osoby, które w każdej z czterech wymienionych kategorii zdobyły w swoich powiatach najwięcej głosów.

Rzecznik lubelskiej dyrekcji LP, Ewa Pożarowszczyk, została nominowana do tegorocznej edycji plebiscytu za aktywną działalność na rzecz Lasów Państwowych, promocję ekologii, dbanie o pozytywny wizerunek Lasów Państwowych oraz poszerzanie wiedzy przyrodniczo-leśnej, także wśród najmłodszych, m.in. przy okazji współpracy z Kurierem Lubelskim w ramach cyklicznej akcji „Drzewko za makulaturę”.

Po zwycięstwie w pierwszym etapie konkursu, rzecznik RDLP w Lublinie zakwalifikowała się do rywalizacji finałowej, w której głosowanie trwało od 13 do 28 lutego. Czytelnicy mogli oddawać swoje głosy drogą sms-ową oraz poprzez konta użytkowników na stronie internetowej Kuriera Lubelskiego. Ewa Pożarowszczyk zdobyła w finałowym głosowaniu aż 1655 głosów, co dało jej tytuł Człowieka Roku Lubelszczyzny w kategorii samorządność i społeczność lokalna. W lubelskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono laureatów plebiscytu.

Sama nominacja i fakt, że zostałam zauważona na tle samorządowców były dla mnie dużym zaskoczeniem i jednocześnie ogromną nobilitacją. Dziękuję wszystkim, którzy oddali swoje głosy na moją osobę. To nagroda nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim docenienie całej lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych, którą reprezentuję – mówi laureatka, zapraszając jednocześnie wszystkich czytelników Kuriera Lubelskiego i miłośników przyrody do odwiedzenia lubelskich lasów.