AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Przemierzali krainę wielkich łowów na dwóch kółkach

Ponad 60 osób uczestniczyło w rajdzie rowerowym „W kranie wielkich łowów – w pogoni za tradycją łowiecką”, w organizację którego włączyła się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.

Była to już trzecia edycja wydarzenia odbywającego się w Suścu uchodzącym za jeden
z najpiękniejszych zakątków Roztocza. Rowerowa wyprawa przyciągnęła przeszło 60 uczestników, którzy poza pokonaniem odcinka liczącego 35 kilometrów, mieli za zadanie sfotografować w trakcie jazdy jak najwięcej makiet zwierząt umieszczonych na trasie.

Wszyscy pasjonaci aktywnego wypoczynku na łonie natury podkreślali zgodnie, że przejazd ścieżkami usytuowanymi w tak malowniczej okolicy stanowił czystą przyjemność.

Chcieliśmy pokazać nie tylko sam las, ale także jego mieszkańców czy też nasze zabytki historyczne nieznane części turystów, takie jak m.in. wzgórze „Kościółek”, Borowe Młyny, oraz kamieniołom w Nowinach – mówił dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra, który był jednym z fundatorów nagród dla kół gospodyń wiejskich rywalizujących w konkursie kulinarnym. Smakowite potrawy z kuchni myśliwskiej były oceniane w trzech kategoriach – „Najlepsza potrawa z dziczyzny”, „Najlepsza potrawa tradycyjna – susiecka” oraz „Najlepsza nalewka”. Przedsięwzięcie uświetniły występy młodych wokalistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu i koncert Chóru Myśliwskiego „Knieja”.

Głównymi organizatorami rajdu rowerowego „W kranie wielkich łowów – w pogoni za tradycją łowiecką” byli Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu oraz Urząd Gminy Susiec przy wsparciu lubelskiej dyrekcji LP oraz nadleśnictw – Józefów, Tomaszów i Zwierzyniec.

Relację z wydarzenia przygotowaną przez TVP3 Lublin można zobaczyć tutaj.