AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Pracowity miesiąc naszych sygnalistów

Wypełniony występami, ale i obfitujący w sukcesy. Tak w telegraficznym skrócie wygląda dla członków Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar” tegoroczny październik.

Sygnaliści reprezentujący RDLP w Lublinie zainaugurowali bieżący miesiąc występem na jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Brodnicy organizowanym przez Polski Związek Łowiecki oraz Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, zaś 10 dni później stanęli do rywalizacji w XX Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Zamościu, którego organizatorami byli: zamojski Zarząd Okręgowy PZŁ oraz Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Do muzycznych zmagań w Brodnicy w każdej kategorii przystąpiło po kilkudziesięciu zawodników oraz kilkanaście zespołów z całej Polski. Wysoki poziom dodatkowo zmotywował naszych sygnalistów i zajęli oni trzecie miejsce w klasie „B”, co należy przyjąć za duży sukces. Trzeba podkreślić fakt, że był to dla „Polesia Czar” pierwszy w historii występ w konkursie rangi ogólnokrajowej.

Nasi leśnicy z sukcesami zakończyli także udział w dwudziestej edycji Kresowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich w Zamościu, gdzie triumfowali dwukrotnie w klasyfikacjach  zespołowych oraz zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w klasyfikacji indywidualnej zajmując całe podium w mistrzowskiej klasie „A”. Pierwszy był Nikodem Dąbrowski z Nadleśnictwa Strzelce, druga lokata przypadła w udziale Sławomirowi Brodziakowi z Nadleśnictwa Józefów, a tuz za nim uplasował się Michał Jakubowski z Nadleśnictwa Chełm. Z kolei drugie miejsce w średniozaawansowanej klasie „B” wywalczył Mateusz Gryglak z Nadleśnictwa Strzelce.

Poza rywalizacją konkursową Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar” promował Lasy Państwowe poprzez zapewnienie oprawy muzycznej w trakcie XII Lubelskich Spotkań z Tradycją i Kulturą Łowiecką zorganizowanych w Zamościu. W trakcie tego wydarzenia lubelscy leśnicy uświetnili m.in. oprawę Mszy Świętej odprawionej w Kościele pw. Zmartwychwstania NMO OO. Franciszkanów w Zamościu, która była transmitowana bezpośrednio przez trzy regionalne ośrodki TVP3.