AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

O mały włos od podium

Po niezwykle emocjonujących rozgrywkach, reprezentacja RDLP w Lublinie zakończyła XIII Mistrzostwa Leśników w Piłce Siatkowej na 4 miejscu.

Ta sportowa impreza jednocząca brać leśną z całej Polski od lat wpisuje się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Lasy Państwowe. Wyjątkiem był rok 2020, gdy turniej nie doszedł do skutku z uwagi na sytuację pandemiczną. Roczna przerwa w rozgrywkach sprawiła, że wszystkie zespoły stanęły do rywalizacji z podwójną determinacją i nadzieją na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Gospodarzem tegorocznej edycji mistrzostw była łódzka dyrekcja LP. Areną zmagań był COS-OPO w Spale, na którego obiektach swoją formę szlifują na co dzień reprezentanci Polski różnych dyscyplin sportu. 

Do gry w trzynastych z kolei siatkarskich Mistrzostwach Leśników przystąpiło 17 zespołów reprezentujących regionalne dyrekcje Lasów Państwowych oraz ekipa DGLP. Drużyna RDLP w Lublinie rozpoczęła rywalizację w fazie grupowej od zwycięstwa 2:1 z RDLP w Krakowie i porażki z RDLP w Szczecinie poniesionej w identycznym stosunku setów. Dwie pewne wygrane z dyrekcjami z Katowic oraz Radomia zapewniły naszym zawodnikom awans do fazy pucharowej rozgrywek. Kiedy w ćwierćfinale nie daliśmy większych szans rywalom z RDLP w Białymstoku, okazało się, że medal jest na wyciągnięcie ręki. Niestety, słabsza dyspozycja dnia zadecydowała o porażce 0:2 w meczu półfinałowym z RDLP we Wrocławiu. Szczęście nie sprzyjało również lubelskim leśnikom w meczu o brązowy medal, w którym w pokonanym polu pozostawiła ich drużyna ze Szczecina. Tym samym nasza reprezentacja zakończyła zmagania tuż za podium.

To dobry wynik. Znaleźliśmy się przecież w ścisłej czołówce, aczkolwiek biorąc pod uwagę naszą postawę w przekroju całej imprezy, mamy prawo odczuwać niedosyt. W ciągu kilku dni zmagań chłopaki zostawili na parkiecie sporo zdrowia, walczyli na całego, prezentując wysoki poziom sportowy, ale okazało się, że w decydującej fazie mistrzostw to nie wystarczyło na zdobycie medalu. Mimo tego możemy być zadowoleni ze swojego występu – relacjonuje Michał Jarosz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Krasnystaw, który od kilku lat pełni jednocześnie obowiązki opiekuna naszej siatkarskiej drużyny.

Reprezentacja RDLP w Lublinie wystąpiła w składzie: Dawid Sobaszek, Maciej Lach, Maciej Chwalczuk (Nadleśnictwo Włodawa), Dawid Bielak (Nadleśnictwo Biłgoraj), Rafał Mróz, Przemysław Kubów (Nadleśnictwo Chełm), Kamil Zastawny, Andrzej Tofilski (Nadleśnictwo Rudnik), Dawid Sankowski (Nadleśnictwo Mircze), Jarosław Dziewa (Nadleśnictwo Rozwadów), Piotr Skwarek (Nadleśnictwo Puławy).