AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

O lesie przy choince z lubelskich lasów

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie zorganizowali wydarzenie edukacyjne przy szopce bożonarodzeniowej i choince miejskiej ufundowanej przez lubelskich leśników.

Okres świąteczny sprzyja również edukacji przyrodniczo-leśnej. W naszych domach oraz przestrzeni miejskiej pojawiają się choinki – drzewka iglaste z Lasów Państwowych (więcej w artykule "Choinki z lubelskich lasów ozdobiły miasto"), które nie rzadko budzą podziw z uwagi na imponujący rozmiar bądź ciekawą dekorację. Przełom roku to także dobry czas na rozmowy o zimie w lesie, trudnych warunkach życia zwierząt leśnych w tym czasie, prezentacji sposobów dokarmiania ptaków i pracy leśników w okresie zimowym.

            Zajęcia o podobnej tematyce odbyły się wczoraj w centrum Lublina przy szopce bożonarodzeniowej i choince miejskiej. Mroźna aura nie wystraszyła najmłodszych. Dzieci uczyły się między innymi rozpoznawać podstawowe gatunki drzew iglastych, które w okresie świąt mogą stać się choinkami, odróżniały zwierzęta leśne po wydawanych odgłosach i tropach zostawianych na śniegu tropach. Nie zabrakło ruchowych zabaw edukacyjnych i  konkursów o tematyce leśnej z nagrodami.

            Wydarzenie nie umknęło uwadze mediów. Relację z akcji można było zobaczyć w Panoramie Lubelskiej oraz Teleexpressie Extra.