AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Nadleśniczowie z tytułami Osobowości Roku

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym wręczono tytuły Osobowościom Roku Lubelszczyzny. Uroczysta gala miała wyjątkowy charakter, ponieważ zjawili się na niej laureaci dwóch ostatnich edycji plebiscytu z 2020 i 2019 roku.

W gronie wyróżnionych znaleźli się także leśnicy z terenu RDLP w Lublinie. Tytuł Osobowości Roku 2020 w powiecie radzyńskim w kategorii  :Polityka, samorządność i społeczność lokalna” przypadł w udziale nadleśniczemu Nadleśnictwa Radzyń Podlaski Leszkowi Gajusiowi. Kapituła Redakcji „Kuriera Lubelskiego” doceniła jego wkład w życie naszego regionu, w szczególności w realizację projektu Ogrodu Edukacyjnego na terenie Nadleśnictwa. Zasługi nadleśniczego Gajusia nie umknęły też uwadze wielu osób, które przyłączyły się do udziału w smsowym plebiscycie. Dzięki ich głosom udało mu się nie tylko zwyciężyć w rywalizacji na terenie powiatu radzyńskiego, lecz także zająć wysokie 6. miejsce w województwie lubelskim.

Więcej o sukcesie nadleśniczego Leszka Gajusia – tutaj.

 

Podczas wydarzenia wręczono także nagrody Osobowościom Roku 2019, którzy z uwagi na pandemię nie mogli otrzymać tytułów w zeszłym roku. Przypomnijmy, że podczas tamtej edycji konkursu laureatami na szczeblu powiatowym, również w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna” zostało dwóch nadleśniczych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie: W powiecie bialskim triumfował nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzec Leszek Michalec, zaś zwycięzcą plebiscytu w powiecie hrubieszowskim został nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce Mariusz Nagadowski.

Informacja o wynikach plebiscytu na Osobowość Roku 2019 – tutaj.