AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Na ratunek Tymkowi

W Krasnymstawie zorganizowano koncert charytatywny na rzecz Tymka Skrajnowskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął dyrektor RDLP w Lublinie, dr inż. Marek Kamola.

Impreza pod hasłem „Tymek nie jesteś sam” odbyła się przy udziale Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” oraz Krasnostawskiego Domu Kultury. Uczestnicy inicjatywy mogli wesprzeć dowolną kwotą leczenie nienarodzonego syna Przemysława Skrajnowskiego – leśnika pracującego na co dzień w Nadleśnictwie Krasnystaw. Poza występami muzycznymi solistów i zespołu VOX, wydarzeniu towarzyszyła aukcja charytatywna, podczas której można było wylicytować m.in. obrazy przekazane przez lubelską dyrekcję LP. Dochód zebrany na ten szczytny cel wesprze w całości kosztowną operację, która jest jedyną szansą na uratowanie życia małemu Tymkowi.

Syn Joanny i Przemysława Skrajnowskich przyjdzie na świat w lutym. Na etapie rozwoju ciąży szczęśliwych rodziców zszokowała wiadomość o poważnej chorobie Tymoteusza. W trakcie badań okazało się, że nie wykształciła się lewa połowa jego serca. Wtedy rozpoczęła się długa batalia o życie maluszka, którego narodzin oczekuje także półtoraroczny brat Olek. W pomoc zaangażowali się ochoczo pracownicy z terenu RDLP w Lublinie, m.in. poprzez wsparcie różnego rodzaju zbiórek i towarzyszących im akcji.

Mimo, że udało się już zebrać znaczną część sumy, która pokryje w całości skomplikowaną operację, w dalszym ciągu pozostaje kwota do zebrania i sfinansowania pierwszego etapu leczenia.

Dziękuję każdemu pracownikowi z terenu naszej dyrekcji za nieocenioną pomoc w ratowaniu życia Tymoteusza. To budujące w jaki sposób brać leśna potrafi jednoczyć się w trudnych chwilach. Myślę, że w tym przypadku nikogo nie trzeba było nazbyt mobilizować do działania, ponieważ w potrzebie znalazł się jeden z nas. Słowa uznania należą się także wszystkim osobom, które wsparły ten szczytny cel. Wierzymy, że to dzięki wspólnemu zaangażowaniu ludzi dobrego serca uda się uratować życie małego Tymka - zaznaczył dyrektor Marek Kamola.

Każdy kto chciałby wesprzeć tę szlachetną inicjatywę może to zrobić m.in. poprzez wpłacenie dobrowolnej kwoty na zbiórkę prowadzoną przez Fundację Siepomaga lub przekazanie 1% podatku w rozliczeniu rocznym KRS0000465707 z dopiskiem "dla Tymka Skrajnowskiego".