AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Mistrzowski tytuł dla Nadleśnictwa Chełm

Za nami XIX Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Po czterech z rzędu wygranych Nadleśnictwa Włodawa, po raz pierwszy w historii, po triumf w tej imprezie sięgnęła reprezentacja Nadleśnictwa Chełm.

Wieloletnią tradycją jest, że siatkarskie zmagania leśników z terenu lubelskiej dyrekcji są rozgrywane w Biłgoraju. Podobnie jak w poprzednich latach, areną zmagań była hala biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O niesłabnącej popularności tego przedsięwzięcia najlepiej świadczy duża liczba uczestników i kibiców zainteresowanych sportowymi zmaganiami. O zwycięstwo w tegorocznej edycji rywalizowały 22 zespoły złożone z ponad dwustu zawodniczek i zawodników będących na co dzień pracownikami jednostek RDLP w Lublinie oraz lubelskiego oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Drużyny rozegrały łącznie aż 47 spotkań – najpierw w fazie grupowej, a następnie w rywalizacji pucharowej i meczach o poszczególne miejsca w turnieju.

Cztery razy z rzędu zwycięzcą zawodów zostawała drużyna Nadleśnictwa Włodawa, ale tym razem musiała się ona zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium. Los sprawił, że w najważniejszym pojedynku turnieju zmierzyły się ze sobą reprezentacje Nadleśnictwa Chełm i Nadleśnictwa Biłgoraj. Jak na finał przystało, w meczu tym nie brakowało emocji, zwrotów akcji i dramaturgii, którą można by obdzielić wiele innych spotkań. Mimo, że w końcowej fazie meczu bliższa wygranej była drużyna gospodarzy, ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła reprezentacja pracowników Nadleśnictwa Chełm, wygrywając w decydującym secie 15:13.

Uznania dla najlepszych zespołów oraz wszystkich uczestników XIX Mistrzostw Nadleśnictw w Piłce Siatkowej nie krył dyrektor RDLP w Lublinie, dr inż. Marek Kamola, który sprawował honorowy patronat nad tą inicjatywą.
Cieszę się, że jestem tutaj z Państwem. Dziękuję organizatorom na czele z Panią Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, Barbarą Serafin oraz nadleśniczym Nadleśnictwa Biłgoraj, Mariuszem Szwedem. Dzisiejsze wydarzenie to jedna z nielicznych okazji kiedy możemy się spotkać, niejednokrotnie po latach. To jeden z celów, który przyświeca tej imprezie. Udział w tych mistrzostwach wymagał od wszystkich rywalizacji w duchu fair-play, umiejętności pracy zespołowej i wzajemnego wspierania się, a więc tych wszystkich cech, które są niezbędne w codziennej pracy zawodowej. W pełni popieram ideę i pomysł na kontynuowanie współzawodnictwa w formie mistrzostw nadleśnictw w piłce siatkowej – mówił.

Niezależnie od zajętego miejsca, wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Tradycyjnie, przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym rozgrywającym został Przemysław Kubów z Nadleśnictwa Chełm, tytuł najlepszego obrońcy przypadł w udziale Maciejowi Chwalczukowi z Nadleśnictwa Włodawa, najlepszym atakującym uznano Tomasza Hołodniaka z Nadleśnictwa Biłgoraj, natomiast najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Mroza z Nadleśnictwa Chełm.

W gronie organizatorów dziewiętnastej edycji Mistrzostw Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie byli: Zespól Szkół Leśnych w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj, Uczniowski Klub Sportowy „Leśnik” w Biłgoraju oraz biłgorajski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Poza RDLP w Lublinie, w gronie sponsorów i fundatorów nagród znaleźli się: Okręg Lubelski Związku Leśników Polskich, Międzyzakładowa Sekcja Pracowników Leśnictwa „Roztocze” NSZZ „Solidarność” w RDLP w Lublinie oraz firma „DREW-HURT” Dariusz Łukasik.