AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Lubelscy strażnicy na medal

Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im Janusza Wendy w Plaskoszu koło Tucholi było miejscem zmagań XII Strzeleckich Mistrzostw Polski Straży Leśnej. Wysoką, trzecią lokatę w rywalizacji drużynowej zajęła reprezentacja RDLP w Lublinie.

Zawodom, nad którymi honorowy patronat objął dyrektor generalny Lasów Państwowych towarzyszyły szkolenia m.in. doskonalące techniki strzeleckie i umiejętności posługiwania się służbową bronią palną, instruktaż z działań wojskowych przeprowadzony przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy dwunastej edycji Strzeleckich Mistrzostw Polski Straży Leśnej rywalizowali w dwóch kategoriach – strzelaniu statycznym i dynamicznym. RDLP w Lublinie reprezentował zespół w składzie: Kamil Mika (Nadleśnictwo Lubartów), Michał Gazda (Nadleśnictwo Puławy), Sylwester Boho (Nadleśnictwo Rudnik). Ostatni z nich zakończył rywalizację indywidualną w strzelaniu dynamicznym na najniższym stopniu podium, Michał Gazda uplasował się w tej konkurencji na 7 miejscu, zaś Kamil Mika zajął 20 lokatę. Uwzględniając również dobre występy naszych strażników
w konkurencji strzelania statycznego, reprezentacja RDLP w Lublinie zajęła w ostatecznej klasyfikacji trzecie miejsce drużynowo.

Jest to największy sukces jeśli chodzi o występy drużynowe naszej dyrekcji w kilkunastoletniej historii tej imprezy. Zajęcie tak wysokiego miejsca nie byłoby możliwe bez odpowiednich przygotowań i treningów strzeleckich, nad przebiegiem których czuwał instruktor strzelectwa Janusz Poniewozik, który jest na co dzień komendantem Straży Leśnej w Nadleśnictwie Krasnystaw – informuje Marek Dziaduszyński, inspektor Straży Leśnej lubelskiej dyrekcji LP.