AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Lubelscy leśnicy uhonorowani

Społeczność Zespołu Szkół Leśnych w Lesku zorganizowała widowisko patriotyczno-historyczne „Leśnicy w służbie Ojczyzny” upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia odznak „za zasługi dla ZSL w Lesku”. W gronie uhonorowanych znaleźli się leśnicy z terenu lubelskiej dyrekcji LP będący absolwentami leskiego Technikum Leśnego: dyrektor RDLP w Lublinie, Jerzy Sądel, nadleśniczy Nadleśnictwa Nowa Dęba, Kazimierz Kopeć, nadleśniczy Nadleśnictwa Rozwadów, Jacek Pomykała oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik, Adam Kot.

Mając na uwadze wielki jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości, uczniowie szkoły zaprezentowali widowisko patriotyczno-historyczne w hołdzie wszystkim leśnikom, którzy służyli naszej ojczyźnie, także w trudnych czasach walk o jej wyzwolenie. Ogromną rolę braci leśnej w walkę o niepodległość oraz odbudowę państwa polskiego podkreślił także dyrektor Jerzy Sądel, w liście skierowanym do uczestników wydarzenia.
Dzięki swojej ofiarności i bohaterstwu wielokrotnie zapisywali się oni złotymi zgłoskami na kartach historii Polski. Cieszę się, że ich trud i poświęcenie zostały dostrzeżone przez społeczność Waszej szkoły, a dzisiejsze uroczystości patriotyczno-historyczne stanowią wyraz wdzięczności dla wszystkich przedstawicieli leśnej profesji, których działania były świadectwem postawy pełnej miłości do Polski, heroicznej walki o jej niepodległość i suwerenność naszego narodu – napisał dyrektor, składając na ręce dyrektor ZSL w Lesku podziękowania za przygotowanie tej szczególnej inicjatywy.

Patriotyczne uroczystości były również znakomitą okazją do spotkania po latach abiturientów Technikum Leśnego w Lesku. Dyrektor Jerzy Sądel miło wspomina okres nauki w tej placówce.
Lubię wracać wspomnieniami do czasu, który spędziłem w tej szkole. Otrzymałem tutaj ogromny bagaż doświadczeń. Umiejętności praktyczne, które tam nabyłem mogłem wykorzystać później podczas pracy w terenie. Ciekawym doświadczeniem było dla mnie poznanie specyfiki prowadzenia gospodarki leśnej na terenach górzystych. W Lesku zawiązały się także nowe przyjaźnie. Wiele z nich trwa do dziś, dlatego takie spotkanie po latach dało nam możliwość wspomnień i refleksji ze szkolnych lat  – podsumował.